NewsMakers Повна версія

Експлуатація кондиціонера: спеціаліст назвав допустиму температуру та час роботи

У спекотні літні дні багато хто користується кондиціонером у своєму домі, щоб підтримувати прохолоду та комфорт. Але цей процес недешевий, і ви можете замислитися над тим, чи варто вимикати систему, коли йдете з дому. Про це пише martha stewart.

Читайте також: Почерк людини визначає стан здоров’я мозку: дослідження вчених

Як зазначило видання, на думку фахівців з опалення, вентиляції та кондиціонування, кондиціонер не варто вимикати на період вашої відсутності. Вони пояснили, що у разі повного вимкнення приладу системі потім доведеться “наздоганяти” необхідну температуру, адже приміщення сильно нагріється.

“Коли ви повертаєтеся додому в вмикаєте систему, їй доведеться працювати на всі 100% і протягом довшого часу, щоб знову повернути температуру до комфортного рівня. Це створює непотрібне навантаження на систему, а також означає, що пристрій використає набагато більше енергії, ніж якби він просто залишався увімкненим і підтримував прохолоду, поки вас немає”, – каже менеджер з експлуатації компанії iHeatСтівен Дей.

Він попередив, що якщо вимикати кондиціонер регулярно, це може скоротити термін його служби.

“Підтримуйте помірну задану температуру протягом дня, використовуючи інверторну технологію для регулювання потужності за потреби, і механічні частини системи зазнаватимуть значно меншого навантаження”, – пояснив він.

Читайте також: Назбирав 32 млн грн: земельному чиновнику з Буковини повідомили про підозру

Ще одна причина, чому не варто вимикати кондиціонер, – економія. Як не дивно, повне вимикання кондиціонера, коли ви йдете з дому, може не заощадити стільки грошей, як ви думаєте. Якщо будинок стане дуже гарячим, системі доведеться працювати інтенсивніше, щоб знизити температуру після вашого повернення, йдеться у статті.

Натомість експерти рекомендують підвищити температуру на термостаті на кілька градусів, поки вас немає, замість того щоб повністю вимикати систему.

“Будь-яке підвищення температури на термостаті (ми називаємо це зниженням навантаження) допоможе заощадити гроші”, – каже власник і гендиректор компанії Watkins Heating & Cooling Девід Воткінс.

Також, на думку експертів, увімкнений кондиціонер за вашої відсутності допомагає контролювати вологість у домі, особливо якщо ви живете в дуже вологому кліматі, адже  загалом вологе повітря важче охолодити.

“Коли кондиціонер вимкнений, вологість у будинку швидко зростає. Вона поглинається меблями та будівельними матеріалами. Коли кондиціонер знову вмикається, йому доводиться забирати надлишкову вологу не лише з повітря, а й з усіх матеріалів у будинку. Може знадобитися ціла ніч, щоб система повністю впоралася, а висока вологість підвищує ризик появи плісняви”, – зазначив Воткінс.

Читайте також: Цьогорічну реконструкцію битви під Ватерлоо скасували через спеку

Він радить підвищувати температуру на термостаті на 3–5 градусів, коли ви виходите з дому, якщо живете в задушливому та вологому кліматі.

Хоча професіонали не радять повністю вимикати кондиціонер, немає потреби залишати його працювати при тій самій температурі, що й тоді, коли ви перебуваєте вдома. Ось що радять експерти HVAC для різних ситуацій.

Якщо ви йдете на цілий день, варто підвищити температуру в домі на кілька градусів, не вимикаючи систему повністю. Дей рекомендує у такому разі підвищити температуру на термостаті на 2–5 градусів.

Якщо ви їдете у відпустку на кілька днів, тиждень або довше, підвищте температуру трохи більше, ніж зазвичай – приблизно на 5–10 градусів.

Якщо ви залишаєте домашніх тварин, варто залишити кондиціонер увімкненим на комфортній і безпечній температурі.

Читайте також: На росії відкрили кримінальну справу проти Тіни Кароль

Окрім того, щоб залишати кондиціонер увімкненим для підтримки температури та рівня вологості, є ще кілька способів заощадити енергію влітку, каже генеральна менеджерка напрямку HVAC та сантехніки в Oncourse Home Solution Ліза Шейверс.Тримайте жалюзі та штори закритими. Це допомагає блокувати тепло до того, як воно встигне нагріти будинок.

Використовуйте вентилятори. При цьому налаштовувати їх потрібно так, щоб вони оберталися проти годинникової стрілки і спрямовували прохолодніше повітря вниз.

Замінюйте повітряні фільтри. Брудні фільтри обмежують потік повітря, через що система працює менш ефективно та отримує більше навантаження.

Не перекривайте вентиляційні отвори меблями, килимами чи іншими речами. Це змушує кондиціонер працювати інтенсивніше.

Відчиняйте внутрішні двері – це допоможе повітрю циркулювати по всьому будинку.

Герметизуйте щілини навколо вікон і дверей, щоб гаряче повітря не просочувалося всередину, а прохолодне не виходило назовні. Інакше кондиціонеру доведеться постійно компенсувати ці втрати.

Уникайте використання приладів, які виділяють тепло, зокрема духовки, посудомийної машини, сушарки.

Регулярно проводьте технічне обслуговування кондиціонера. Це допомагає виявити невеликі проблеми до того, як вони перетворяться на серйозні несправності, розповіла експертка.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook