NewsMakers Повна версія

Рада проголосувала про безкоштовне обов’язкове тестування на коронавірус в Україні

Gestellte Aufnahme. Symbolfoto: Coronavirus Diagnose. COVID-19, SARS-CoV-2. Berlin 17.03.2020 Berlin Deutschland *** Presented picture Symbol photo Coronavirus Diagnosis COVID 19, SARS CoV 2 Berlin 17 03 2020 Berlin Germany Copyright: xThomasxImo/photothek.netx

Верховна Рада на позачерговому засіданні 7 травня ухвалила законопроєкт, який вводить безкоштовне обов’язкове тестування на коронавірус COVID-19 для осіб із підозрою на недугу і контактних із хворими.

Читайте також: Комітет Ради схвалив закон про страхування медиків

За законопроєкт №3380 проголосували 336 народних депутатів, повідомляє OBOZREVATEL.

Документ вносить зміни до закону “Про захист населення від інфекційних хвороб” з метою забезпечення проведення МОЗ України масового тестування на COVID-19 (як на стаціонарному, так і на амбулаторному рівні, залежно від медичних показань щодо госпіталізації).

Тестування стане обов’язковим для:

осіб, що звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусу;

осіб, які мали встановлений контакт із особою, хворою на COVID-19.

Регулярне тестування стане обов’язковим для медичних та інших працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною інфекцією.

Також законопроєкт дозволить залучати лікарів-інтернів та лікарів-спеціалістів без присвоєння або підтвердження кваліфікації до участі (на волонтерських засадах) у заходах щодо протидії коронавірусу.

Крім того, медпрацівникам, які перебувають на самоізоляції з огляду на контакт із хворим на COVID-19 під час виконання службових обов’язків, збільшиться розмір допомоги з тимчасової непрацездатності до 100% середньої зарплати.

Документ містить низку доручень Кабінету міністрів України:

Оновлення алгоритмів тестування на амбулаторному рівні, визначення закладів охорони здоров’я (першої, другої, третьої хвиль) та спеціалізованих шпиталів для приймання хворих на COVID-19, а також черговості їх заповнення відповідно до останніх міжнародних рекомендацій.

Забезпечення розробки інструкцій щодо навчання медичних працівників та продовження відповідних навчань, які вже проводяться.

Забезпечення опублікування всієї інформації, що стосується протидії епідемії.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram