NewsMakers Повна версія

У Раді внесли зміни у закон про запобігання відмиванню коштів

Верховна рада України ухвалила законопроект №2179 “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення”.

Читайте також: У Верховній Раді почали використовувати електронну реєстрацію: відвідуваність нардепів суттєво скоротилася

Про це повідомляє РБК-Україна.

Метою проекту є комплексне удосконалення національного законодавства в сфері фінансового моніторингу.

“Актом передбачається ввести загальноприйняту термінологію у сфері запобігання та протидії відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення і його суті в міжнародну; застосовувати ризик-орієнтований підхід суб’єктами первинного фінансового моніторингу (СПФМ) при проведенні належної перевірки своїх клієнтів і відповідно перехід до кейсам звітності про підозрілі операції (діяльності) своїх клієнтів”, – йдеться у повідомленні ВРУ.

Також пропонується збільшити порогову суму і зменшити кількість ознак для обов’язкової звітності про фінансові операції, про які банки, страховики, кредитні спілки, ломбарди, біржі, платіжні організації та інші фінансові установи зобов’язані були повідомляти Держфінмоніторинг.

Згідно з нововведеннями, залишається лише обов’язок повідомляти про фінансові операції на суму понад 400 тисяч гривень (зараз 150 тис. грн.) і пов’язаних з готівкою, переказом коштів за кордон, політично значущими особами та клієнтами з країн, які не виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що здійснюють діяльність в антилегалізаційній сфері.

У проекті закону зазначається, що будуть повідомляти Держфінмоніторинг про підозрілі фінансові операції, – особами, які надають інформаційно-консультаційні послуги з питань оподаткування.

Також пропонується:

Крім того, законопроект вводить обов’язок для платіжних систем супроводжувати грошові перекази інформацією про платника і одержувача переказу; забезпечувати наявність і повноту інформації про платника і одержувача платежу; запроваджувати заходи, спрямовані на протидію маніпуляціям з грошима, отриманими від злочинів, пов’язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram