NewsMakers Повна версія

Іран передав Україні звіт про катастрофу літака МАУ

Україна отримала від Ірану проект технічного звіту щодо обставин катастрофи літака Boeing 737 української авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, що сталася під Тегераном 8 січня 2020 року.

Читайте також: Іран взяв на себе всю відповідальність за збиття літака МАУ у Тегерані

Про це в інтерв’ю OBOZREVATEL сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, це сталося ще в минулий четвер 31 грудня і тепер в України є 2 місяці на власні коментарі та зауваження до тексту звіту.

“Проєкт звіту ми отримали 31 грудня, як то кажуть, під ялинку. Маємо 2 місяці на коментарі та зауваження. Це досить важливий етап для подальшого руху вперед, без якого було би неможливо домогтися виплати компенсації та загальної справедливості. Тепер слово підтверджується ділом”, – наголосив міністр.

За його словами, що стосується суми компенсації, яка нещодавно потрапила в інформаційний простір (йдеться про ймовірність виплати Іраном $150 тисяч на кожного потерпілого. – ред), то наразі вона оприлюднена виключно через медіа. Жодних офіційних повідомлень з цього приводу Україна від Ірану не отримувала.

“Досвід останнього року навчив нас, слід вкрай обережно ставитися до інформації іранських медіа і, що називається, фільтрувати кожне повідомлення. Поки я не отримаю офіційну пропозицію від іранського уряду, ми не зважатимемо на жодні повідомлення в новинах щодо цифр. Закликаю українців робити так само. Навколо цього питання забагато інформаційного шуму”, – підкреслив Кулеба.

На уточнення, чому ж переговорний процес поміж Україною та Іраном, який визнав свою вину в авіакатастрофі, триває вже цілий рік, міністр вказав на внутрішньополітичні проблеми країни.

“Затягування можу пояснити виключно внутрішньо-політичними розкладами Ірану. Там не всі позитивно оцінили той факт, що держава взяла на себе відповідальність (за збитий літак. – ред). Ми жодним чином не втручаємось у їхні внутрішні справи Ірану, ми налаштовані на врегулювання цього питання. Бо це не політика, не право і не фінанси. Це питання моралі перед близькими й родичами жертв загиблих”, – підсумував Кулеба.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram