NewsMakers Повна версія

Супрун пояснила, чому небезпечно опускати маску з носа

Woman wearing a face mask incorrectly below her nose and nostrils in a concept of protection against the spread of the coronavirus or Covid-19 during the pandemic

Неправильне використання маски під час карантину може бути навіть небезпечнішим за її відсутність. Крім того, маска нічим не допоможе, якщо носити її нижче носа. Таку заяву у Facebook зробила екс−очільниця МОЗ Уляна Супрун.

Читайте також: Лікарі б’ють на сполох: лікарні Західної України переповнені хворими на COVID-19

“Неправильне використання маски − набагато гірше за її відсутність. Люди думають, що захищені, і ігнорують решту заходів безпеки. А носіння маски, як відомо, працює лише в комплексі з чистими руками та фізичною дистанцією. І точно не захищає, якщо виставити зверху носа. Маска – це не амулет і не оберіг. Нею потрібно користуватися правильно”, − зазначила вона. Медик пояснила, що ніс – це “ворота” для вірусу SARS–CoV–2.

Дослідження свідчать, що носова порожнина – одна із найбільш небезпечних та водночас вразливих до вірусу частин тіла.

Читайте також: Повідомили, чи виявили COVID-19 у малюка, матір якого померла після пологів на Волині

“Тому навіть складно бачити, як люди спускають маски нижче носа, думаючи, що все ще захищені. Бо це прямий шлях до зараження новим вірусом. Та й взагалі лишає носіння маски будь–якого сенсу. Ви ж не будете виставляти кінчик носа зі скафандра у відкритому космосі. З маскою так само. Вона працює – лише, коли вдягнена правильно, до того ж, чистими руками”, – зазначила вона.

“Збудник COVID–19 поширюється від людини до людини разом із краплями, які виділяються, коли хтось інфікований кашляє, чхає або розмовляє. Маска забезпечує бар’єрний захист між інфікованими та незараженими людьми. Але все це спрацює за умови, що маска була одягнена та знята правильно. Якщо ніс відкритий – захист не спрацює”, – пояснила вона.

Читайте також: У світі серйозно заговорили про другу хвилю коронавірусу: Україна під загрозою

Супрун нагадала, що науковці досі не мають всіх відповідей щодо розповсюдження вірусу. Однак, якщо розумно використовувати вже відомі дослідження, то можна забезпечити найкращий захист собі та людям навколо.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram