Країни НАТО відмовилися підтримати блокаду Ормузької протоки Трампом – Reuters

14.04.2026, 12:02
193129

Союзники США по НАТО відмовилися приєднуватися до ініційованої президентом Дональдом Трампом морської блокади іранських портів у районі Ормузької протоки.

Читайте також: Вибори в Угорщині: Путін і Трамп програли, але для України не все так позитивно, – Politico

Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, такі ключові країни, як Велика Британія та Франція, не підтримали військову участь у цій операції. Вони наголосили, що пріоритетом є не ескалація конфлікту, а відновлення безпечного судноплавства у стратегічному регіоні.

Британський прем’єр Кір Стармер заявив, що Лондон не планує втягуватися у війну та зосередиться на заходах із розмінування і забезпечення проходу суден.

Європейські країни також виступають за створення багатосторонньої місії після припинення бойових дій. Франція, зокрема, планує організувати міжнародну конференцію за участі близько 30 держав для координації дій щодо безпеки судноплавства.

Генсек НАТО Марк Рютте зазначив, що будь-яке залучення Альянсу потребує одностайної підтримки всіх 32 членів, якої наразі немає.

Рішення союзників відмовитися від участі у блокаді стало ударом по спробах США сформувати широку коаліцію на тлі конфлікту з Іраном, який триває вже кілька тижнів після провалу дипломатичних переговорів.

Ормузька протока є ключовою артерією світової торгівлі енергоносіями – через неї проходить близько 20% глобальних поставок нафти.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com