Українська оборонка отримала перші гроші від заморожених російських активів

19.09.2024, 19:33
164767

Частину доходів із заморожених російських активівспрямовано на фінансування українських оборонних підприємств. Зокрема, з цих грошей оплачено випуск українських гаубиць “Богдана”.

Читайте також: Союзниця росії передає Україні боєприпаси, – ЗМІ

Про це розповіла посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова в інтерв’ю “ЄвроПравді”. Вона зазначила, що з відсотків, що “капають” з цих активів на користь України, у серпні виділили перші 1,4 млрд євро, за рахунок яких кілька країн ЄС отримали гроші для нових постачань зброї. 

“Але набагато важливіше те, що 400 млн євро з цієї суми підуть на українські оборонні підприємства. Це Данія придумала таку систему. Вона була першою країною, яка уклала контракт з українським підприємством і оплатила виробництво гаубиць “Богдана” для ЗСУ. Отже, ми влили цю суму через Данію в українську оборонну промисловість. Погодьтеся, це досить значна сума…  І це – така вишукана справедливість – за кошти російських заморожених активів ви робите гаубиці”, – деталізувала Матернова.

Дипломат додала, що з наступного траншу із заморожених активів РФ на фінансування виробництва зброї українськими воєнними заводами хочуть запланувати ще більшу суму. 

“Тому що ви випускаєте ту саму зброю тієї ж якості, але за менші гроші, робите це швидше, транспортні та логістичні витрати менші, і на додаток – виробники платять податки в Україні”, – пояснила вона.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com