Українські дрони атакувари хімзавод у росії: дізнайтесь наслідки

27.06.2024, 17:00
160853

У ніч проти 27 червня Сякий розташований за 500 км від кордону України у Тверській області та за 100 км на північ від Москви. У Defense Express розповіли, чим така ціль є особливою для України.

Читайте також: ЗСУ вибили окупантів з під Часового Яру

За інформацією російських неофіційних джерел, внаслідок атаки долетіло чотири безпілотники, один з яких пробив дах одного з цехів, два влучили поряд, а четвертий пошкодив трубопровід, через що сталася пожежа.

Аналітики видання наголошують, що атака на це підприємство є вже другою, адже перший удар стався 13 вересня 2023 року, коли у Росії скаржилися на те, що один дрон впав після “збиття” на склад з готовою продукцією, внаслідок чого сталася пожежа.

“На фоні цього доцільно зазначити, що “Редкинский опытный завод” дійсно є для РФ доволі унікальним підприємством, яке хоч і не є виробником кінцевої оборонної продукції, але від роботи якого залежить ціла низька російських оборонних підприємств авіаційної, ракетної та космічної галузі. При цьому головним замовником продукції заводу є саме так зване міноборони РФ”, – зазначили у матеріалі.

Серед головних підприємств-замовників продукції є:

“ВМП Авиатек”,

“Роствертол”,

ФЦДТ “Союз”.

Однак такий список неповний, адже він налічує, як кажуть представники підприємства, понад 400 компаній.

Щодо “ВМП Авиатек”, то він є частиною “Алмаз-Антей”, який займається виробництвом зенітних ракет, катапультних крісел та авіаційних комплектуючих. Водночас “Роствертол” виготовляє Мі-26, Мі-28 та Мі-35.

“ФЦДТ “Союз” – є провідним та основним розробником та виробником твердопаливних двигунів для міжконтинентальних балістичних ракет, зокрема для “Тополь”, “Ярс” та “Булава”, а також для балістичних ракет ОТРК “Искандер”, всіх РСЗВ тощо”, – додали аналітики.

У Defense Express наголосили, що продукцією, яка виготовляється на ураженому хімічному підприємстві “Редкинский опытный завод”, є спеціальні смоли для композитних матеріалів, затверджувачі епоксидних матеріалів, жаростійкі матеріали та добавки для їх отримання, вольфрамові з’єднання, інгібітори для захисту від корозії.

Крім того, за словами аналітиків, це підприємство є одним з кількох у Росії, які виготовляють специфічні кремнійорганічні матеріали, з якими у РФ почалися проблеми з 2014 року, на що скаржилися у 2017 році вже на державному рівні.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com