Українці витрачають мільярди гривень на неефективні ліки

11.11.2021, 15:36
104888

Чверть усіх грошей, витрачених на ліки, українці віддають за препарати, ефективність яких не доведена науково

Джерело: Obozrevatel

Це, зокрема, гомеопатичні засоби, біологічно активні добавки (БАДи), рослинні препарати тощо. 2020 року на такі сумнівні “ліки” українці витратили 13,7 млрд грн – 28,4% від загальних витрат на медикаменти.

У середньому 4 із 10 найпопулярніших серед українців препаратів відсутні у сучасних стандартах лікування. Про це свідчать результати дослідження, яке провів Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ України.

В інструкціях до застосування таких “ліків” може бути хибна інформація про їх лікувальні властивості або маніпулятивні твердження. Втім, деякі інструкції містять зізнання, що якісних досліджень ефективності препарату не проводилося.

Ситуація погіршилася з початком пандемії коронавірусу у 2020 році, зазначають у ЦГЗ. Витрати населення на ліки цього року зросли на 2 млрд грн – до більш ніж 48 млрд грн.

При цьому почастішали випадки маніпуляцій з боку виробників та продавців. Лікарські засоби активно промоутували як препарати протидії COVID-19, незважаючи на відсутність доказової бази.

Читайте також: У Кривому Розі знайшли мертвим ще одного брата колишнього мера міста Костянтина Павлова

У ЦГЗ вважають, що є кілька причин, з яких українці купують масово неефективні препарати. Серед них:

Сумнівні дані щодо інструкцій до ліків. Найчастіше люди орієнтуються не так на показання лікаря, саме на ці інструкції. А в них, як з’ясували фахівці, можуть бути неправдиві дані або відсутні докази ефективності.

Закритість інформації про клінічні дослідження. Це дозволяє виробникам маніпулювати даними та вводити в оману не лише звичайних громадян, а й медпредставників.

гресивна та прихована реклама. Особливо серйозною проблемою є усні рекомендації вчених та медиків, які чітко не регулюються законом.

Занадто м’яке покарання за поширення хибної інформації.Навіть якщо Антимонопольний комітет (АМКУ) зафіксував випадок порушення, штраф виявляється непорівнянним із прибутками фармкомпаній. Крім того, частину штрафів скасовують суди.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

 

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com