14 січня 2022 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

14.01.2022, 08:00
109168

У цей день в світі відзначаються Всесвітній день логіки, Свято осла, День “Приберіться в своєму будинку”.

Читайте також: “Вівця тупа”: у готелі в Карпатах через зауваження про сніданок відлупцювали туристів, які заплатили 80 тис. грн

У США – День ратифікації Паризького світу, День “Покличте місіонера на обід”, День одягання домашніх вихованців, День гострого сендвіча з пастромою, День кесаревого розтину, в Індії – Фестиваль паперових зміїв, День овочевого рагу “Ундхію”, в Узбекистані – День захисників Батьківщини, в Таїланді – День збереження лісів, у Венесуелі – свято Діви Марії, в Грузії – День Державного прапора, в Тунісі – День революції та молоді, в Малайзії – День народження великого султана, в Індії, Непалі, Шрі-Ланке – Свято врожаю “Макара-Санкранті”, Понгал.

Пам’ятні дати 14 січня, річниці та події

14 січня 1506 року в Римі була знайдена і перевезена до Ватиканського музею скульптура “Лаокоон і його сини”. Шедевр відноситься приблизно до 1 століття до нашої ери. За свідченням Плінія, Лаокоон знаходився в будинку імператора Тита. Це твір трьох родоських скульпторів – Агесандра, Полідора і Афінодора. Сюжет Лаокоона взято зі сказань про Троянську війну і дуже вражаюче викладений в “Енеїді” римського поета Вергілія.

У 1972 році зійшла на трон королева Данії Маргрете II.

У 2005 році космічний зонд “Гюйгенс” здійснив посадку на Титан.

У 2010 році Годинник судного дня був переведений на одну хвилину назад. Годинник судного дня – це проект, розпочатий американським виданням Bulletin of the Atomic Scientists. Він показує, наскільки людство близьке до глобальної катастрофи. Примітно, що спочатку під останньою було прийнято розуміти ядерну війну, проте згодом концепцію розширили і додали до переліку гіпотетичні причини кінця світу – екологічні та технологічні.

Відлік Годинника почали в 1947 році. Саме тоді він вперше з’явився на обкладинці журналу Bulletin of the Atomic Scientists (“Бюлетень вчених-атомників”). На момент своєї появи – в 1947 році – Годинник показував 23:53. Геополітична ситуація на той час характеризувалася значним напруженням. Холодна війна тільки почалася, і відносини між США і СРСР ставали все складнішими.

Згодом Годинник судного дня переводили вперед і назад 23 рази. 24 січня 2019 року журнал Bulletin of the Atomic Scientists вирішив не переводити стрілки Годинника судного дня. Зараз вони завмерли на загрозливій позначці 23:58 – за дві хвилини до півночі. У минулому цей час був на годиннику лише одного разу – в 1953 році, коли СРСР і США активно працювали над термоядерною зброєю.

Яке сьогодні церковне свято

Християни східного обряду святкують сьогодні Обрізання Господнє, день Василя і Старий Новий рік. Його відзначають в країнах, де святкують Різдво 7 січня за юліанським календарем. У цей день існує традиція, коли в будинок першим повинен увійти чоловік, саме тому запрошують посіваючих – хлопців. Старий Новий рік – історичний феномен, який вийшов в результаті зміни літочислення.

Для багатьох вірян Старий Новий рік має особливе значення, оскільки від душі відсвяткувати його вони можуть лише після закінчення Різдвяного посту. Цікаво, що різниця між Юліанським і Григоріанським календарями збільшується кожне століття, коли число сотень в році від Різдва Христового не є кратним чотирьом, на один день. З 1 березня 2100 року ця різниця складе 14 днів.

А з 2101 року Різдво і старий Новий рік будуть відзначатися на день пізніше. Ще православна церква 14 січня вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа. Інші назви свята: “Василь Великий”, “Старий Новий рік”, “Свиняче свято”, “Початок страшних вечорів”.

Що сьогодні не можна робити

Дівчаткам і жінкам засівати не можна – вони не принесуть в будинок щастя. Не можна залишати засівальників без нагороди, але і гроші віддавати не варто – ви позбудетеся своєї фінансової удачі. Не можна важко фізично працювати і свариться, а також давати або брати в борг.

Прикмети на 14 січня    

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

ясне зоряне небо – до хорошого врожаю;

місяць йде на спад – навесні обійдеться без повеней;

йде сніг і мороз – урожай зернових буде багатим.

Іменини 14 січня 

Іменини у Василя, Михайла та Миколи.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com