Яке свято 24 листопада 2020

Цього дня світ відзначає День моржа, День еволюції, Міжнародний день вина «Карменер».

У Туреччині – День учителя, у Самоа – Жіночий день, у Таджикистані – День прапора, в США – День завоювання друзів і впливу на людей, День вашого унікального таланту, День сардин, День коричневих локонів, у Конго – День революції, в Заїрі – День перевороту, в Індії – День мучеництва гуру Тегха Бахадура.

Пам’ятні дати 24 листопада, річниці та події

У 1642 році голландець Абель Тасман відкрив острів біля берегів Австралії, названий його ім’ям.

У 1859 році Чарльз Дарвін опублікував свою книгу «Походження видів шляхом природного відбору або збереження сприятливих порід у боротьбі за життя». Це видання розійшлося за один день.

Читайте також: Убив кума на полюванні! На Житомирщині чоловік випадково застрелив ветерана АТО

24 листопада 1874 року американець Джозеф Глідден отримав патент на колючий дріт. Винахід полягав у тому, що на несучий дріт навивалися спіралі, що закінчуються шипами. Саме така конструкція колючого дроту, яка була проста та надійна, спочатку використовувалася для створення огорож навколо загонів для худоби – це був дешевий і ефективний спосіб огорожі величезних територій, що дало поштовх до розвитку пасовищного скотарства.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 24 листопада вшановує пам’ять преподобного Федора Студита. У народі вважається, що саме з цього дня починає стикнути земля. Інша назва свята – «Федір Заметуха».

Що сьогодні не можна робити

Не влаштовуйте сватання і весіль – подружнє життя буде нещасливим. Не варто з’ясовувати стосунки, зустрічатися з недругами та недоброзичливцями – є ризик спровокувати конфлікт.

Прикмети на 24 листопада

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– яскраве сонце – незабаром похолоднішає;

– мокрий сніг – протягом тижня настане відлига;

– на вулиці тепло – зима буде теплою, і навпаки.

24 листопада іменини

Іменини у Віктора, Вікентія, Максима, Стефаніди, Федора та Євгена.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook