Світом знову шириться новий варіант COVID-19: він має один особливий симптом

13.06.2025, 21:02
177861

Світом знову шириться новий варіант COVID-19, який назвали “Німбусом”. Наразі його зафіксували у понад 20 країнах.

Читайте також: Як відбуваються репатріації тіл військових: уповноважений розповів

Більшість симптомів “Німбусу” не відрізняються від попередників, проте в нього є одна особливість, повідомляє IFLScience.

Офіційна назва нового варіанту COVID-19 – NB.1.8.1. Він є частиною “сімейства Омікрон”. Тому його симптоми мало чим відрізняються від інших.

“Німбус” спричиняє:

кашель;

закладеність носа;

головні болі;

втому;

біль у горлі;

лихоманку (у деяких випадках);

шлунково-кишкові проблеми, як-от нудота та діарея.

Симптоми нового варіанту різняться від людини до людини, а також залежать від наявності вакцинації. Найновіша серія вакцин проти COVID-19 все ще має захищати від “Німбусу”.

Однак є одна особливість цього варіанту. Зараз фіксують різке зростання кількості запитів щодо гострого болю у горлі. Це свідчить про те, що люди зараз страждають від нього особливо часто.

За словами вірусологині Лари Херреро з австралійського Університету Гріффіта, є деякі докази, що “Німбус” може поширюватися легше, ніж попередні варіанти. Однак немає підстав вважати, що він спричинятиме тяжчі форми захворювання.

Наразі поширення “Німбусу” зафіксували у понад 20 країнах світу.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com