ЄС заборонив утилізовувати новий одяг та взуття

20.07.2026, 09:00
198339

У ЄС з 19 липня набула чинності заборона для великих компаній віддавати на утилізацію нерозпроданий одяг і взуття.

Читайте також: Естонія відмовляється від одноразового пакування їжі для захисту НС

Про це повідомляє SWR.

Починаючи з цієї неділі, великі компанії-продавці одягу у ЄС не можуть відправляти на утилізацію неношений новий одяг та взуття, які не розпродали за плановим графіком. 

Відповідне рішення ухвалили ще взимку 2026 року. Заборона почила діяти для великих компаній з 19 липня 2026 року, для середніх – з липня 2030 року. 

За оцінками Європейського агентства з питань довкілля, досі на утилізації опинялося 4-9% зовсім нових текстильних виробів з тих, що потрапляють на ринок у Європі – зазвичай речі, які не підійшли покупцю і були повернуті, або ж нерозпродана частина колекції. На сміттєзвалищах щорічно опиняються до 600 тисяч тонн текстильних відходів. 

Згідно з новими вимогами, таким товарам потрібно знайти застосування, віддати на благодійність або на переробку. Втім, заборона не є абсолютною – допускаються винятки для продукції, для якої це неможливо з технічних причин чи з міркувань безпеки. 

У листопаді 2025 року Європарламент ухвалив резолюцію із закликами до посилення контролю за онлайн-магазинами, переважно з Азії, які пропонують одяг та інші товари за наднизькою ціною. 

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com