Антибіотики можуть провокувати появу діабету

30.11.2021, 10:15
106101

Використання антибіотиків збільшує ризик розвитку діабету на 16%

Це залежить від тривалості курсу та від самих ліків, як встановили вчені із Сеульського національного університету.

Південнокорейські дослідники проаналізували дані Національної служби медичного страхування, які дозволили їм виявити причинно-наслідковий зв’язок між використанням антибіотиків та ризиком діабету. У базі даних виявилося понад 200 000 дорослих віком від 40 років і більше. Було проаналізовано демографічні характеристики вибіркової популяції, включаючи призначення антибіотиків, кількість використовуваних класів цих ліків та захворюваність на діабет.

Читайте також: Хто може залишитись без пенсійних виплат в 2022 році через вимоги до пенсійного віку

Результати показують, що люди, які тривало приймають антибіотики, мають найвищий ризик розвитку діабету. Також він підвищувався і в тих, хто використовував різноманітні класи цих ліків. Ризик діабету був на 16% вищим у тих, хто приймав антибіотики протягом 90 і більше днів, ніж у тих, хто їх не приймав.

Якщо людина застосовувала понад 5 різновидів антибіотиків, то ризик діабету у неї збільшився на 14%, порівняно з тими, хто задовольнявся лише одним типом. Автори дослідження вважають, що антибіотики порушують мікробіоту кишечника, а у вразливих груп населення це може спровокувати діабет.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com