Аптечка для тих, кому за 25: як правильно зберігати ліки

13.10.2021, 08:03
102796

Щоб не нашкодити здоров’ю, частіше перевіряйте домашню аптечку і без сумнівів позбавляйтеся від прострочених ліків.

Температурний режим

Від умов і термінів зберігання залежить ефективність препаратів, а в деяких випадках здоров’я і життя людини.

Фраза в інструкції «зберігати при кімнатній температурі» означає діапазон від + 15 ° до + 25 ° С, «в прохолодному місці» – це від +8 до +15 ° С, а «в холодному місці» – від + 2 ° до + 8 ° С. Останній варіант передбачає розміщення в холодильнику. Якщо рекомендації не виконуються, ліки псуються.

Термін придатності

Можливість застосування засобів залежить і від форми випуску. Ліки в таблетках і капсулах здатні зберігатися кілька років. Розкриті рідкі препарати – суспензії, розчини, відвари втрачають свої властивості швидко. Наприклад, очні або вушні краплі, як правило, можна використовувати не більше 4 тижнів. Антибіотики у вигляді готової суспензії дозволяється залишати в холодильнику не більше тижня.

Сувора заборона

Не можна вживати ліки з порушеною або пошкодженою упаковкою. Вкрай небажано дробити таблетки і залишати половинки про запас. Те ж правило стосується свічок і ампул. Краще заздалегідь визначитися з дозуванням, тим більше що фармвиробники, як правило, випускають препарати з різною часткою вмісту діючої речовини. Знайти засіб в потрібній дозуванні нескладно в онлайн-аптеках – досить набрати в пошуковому рядку каталогу назва препарату або діюча речовина, і система підбере варіанти не тільки по дозуванні, але і за ціною, і виробникові.

Регулярно робіть ревізію аптечки і викидайте кошти з вичерпаним терміном придатності. У кращому випадку вони не зроблять потрібного терапевтичного ефекту. Або можуть стати причиною отруєння, оскільки з часом таблетки і розчини окислюються, змінюється їх хімічний склад, в рідких формах розвиваються бактерії. Але і це не все. Прийом протермінованих ліків при анафілактичному шоці, підвищеному тиску або серцевий напад небезпечний для життя.

Небезпечні прикмети

Нерідко ліки в домашніх аптечках зберігаються без вторинної упаковки і без інструкцій. Це не правильно. Тому перед застосуванням уважно подивіться на терміни, які зазвичай вказуються на флаконах, на ярлику туби з маззю або кремом, а також на краях блістери з таблетками.

Перестрахуйтеся, якщо не впевнені в тому, що правильно зберігали засіб, – оцініть зовнішні характеристики. Якщо таблетки кришаться, мазі стали неоднорідні або занадто густі, краплі і розчини помутніли, в них з’явився осад, змінився запах і колір, не ризикуйте.

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

Теги:

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com