Астрономи зафіксували радіосигнал з космосу, який повторюється кожні 16 днів

11.02.2020, 18:15
62833

Астрономи вперше зафіксували радіосигнал, який повторюється з регулярністю кожні 16 днів. Про це повідомляє Science Alert.

Читайте також: NASA проведе першу в історії виключно жіночу експедицію у відкритий космос

Повідомляється, що швидкі радіосплески (Fast radio burst, FRB) – феномен, який не дає спокою астрономам вже більше десяти років. Потужні радіосигнали невідомої природи тривають не більше декількох мілісекунд. Потужність кожного зі сплесків порівнянна з енергією, що виробляється нашим Сонцем протягом декількох десятків тисяч років. Джерела сигналу розташовані у мільярдах світлових років від Землі, тому детально вивчити FRB наразі не є можливим.

Досі вважалося, що кожен FRB є унікальною подією, яка ніколи більше не повторюється. Але тепер, коли вчені відкрили циклічний сигнал FRB 180916.J0158 + 65, стало ясно, що швидкі радіосплески можуть повторюватися. Джерело FRB 180916.J0158 + 65 випускає один або два викиди щогодини протягом чотирьох днів, а потім замовкає на дванадцять днів, після чого цикл повторюється.

Вчені вважають, що джерелом FRB є чорна діра з навколозоряною масою, яка обертається навколо якогось іншого об’єкта. Інше пояснення – сигнал періодично блокується через гравітаційні сили чорної діри.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com