Болгарський збройовий магнат намагається зірвати важливі поставки зброї в Україну

19.11.2023, 16:10
150047

Болгарський збройовий магнат Еміліан Гебрєв, який пережив два замахи з боку росіян, б’є на сполох щодо саботажної кампанії, намагаючись зірвати критично важливі поставки зброї в Україну.

Читайте також: Болгарія передасть Україні несправні ракети, які не може поремонтувати

Про це він розповів The Financial Times, відповідаючи на запитання, надіслані електронною поштою.

За його словам, російські диверсанти активно атакують заводи та склади його компанії EMKO, яка виробляє більшу частину болгарських куль та танкових снарядів радянського зразка, що постачаються Києву.

“Російські загрози (означають), що необхідно вжити новий комплекс заходів на національному рівні, а також на рівні НАТО”, – зазначив Гебрєв.

Жодного російського оперативника не було затримано або притягнуто до відповідальності у зв’язку з його отруєнням та вибухами на об’єктах його компанії, тому він звинуватив в цьому вплив Москви на болгарський уряд.

“Не було жодного результату в жодній з понад десятка справ, пов’язаних з російськими терористичними актами і шпигунською мережею в Болгарії. Всі розслідування були або зупинені, або зайшли в глухий кут, і жодна справа не була передана до суду”, – вказав Гебрєв.

Виробник зброї та інші джерела видання в оборонній галузі країни стверджують, що Болгарія залишається основною сферою діяльності російських агентів, а інфільтрація особливо гостро відчувається в органах прокуратури та служби безпеки країни.

“Росіяни дуже зацікавлені в наших об’єктах та людях, які їх обслуговують”, – сказав The Financial Times болгарський посадовець, який побажав залишитися неназваним.

Водночас речник болгарської прокуратури Веселін Іванов заявив, що звинувачення у російському проникненні “категорично не відповідають дійсності”, і що нове керівництво відомства прагне реформувати його відомство.

За його словами, прокуратура задокументувала злочинну діяльність агентів ГРУ та притягнула їх до кримінальної відповідальності, але оскільки Росія не видає своїх громадян, у Софії не було можливості притягнути їх до відповідальності.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com