“Досить Москви на наших землях”: Зеленський запросив лідерів Польщі на кордон для вирішення зернової блокади

21.02.2024, 21:02
154565

Президент України Володимир Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска та президента Анджея Дуди з пропозицією вирішити кризу навколо експорту українського зерна безпосередньо на кордоні.

Читайте також: Російські шпигуни у світі стали сильнішими, ніж будь-коли, – The Economist

Про це він сказав під час свого звернення 21 лютого, яке він також продублював польською мовою.

“Хочу звернутись до всіх, хто памʼятає, що означає повний сенс слова “солідарність”. Слова, яке так сильно змінило історію всієї нашої Європи до кращого. Це було. І багато в чому є. Але ми бачимо й надмірну та несправедливу політизацію зараз, через яку спільні досягнення можуть почати розсипатися”, – сказав Зеленський.

Президент повідомив, що доручив українському уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на кордоні Україною та Польщею, аби вирішити зернову блокаду.

“І я прошу тебе, Дональде (Дональд Туск – ред.), пане премʼєр-міністре, теж приїхати до кордону. Анджею (Анджей Дуда – ред.), пане пезиденте, я прошу тебе підтримати цей діалог. Це національна безпека. Ми не маємо це затягувати. Найближчі дні дають нам шанс це зробити”, – сказав глава держави.

Зеленський повідомив, що також прибуде до кордону з Польщею і очікує, що на місці перемовин буде й представник Єврокомісії.

“Я готовий бути також на кордоні разом із нашим урядом. І я хочу звернутися зараз до Єврокомісії: треба зберегти єдність у Європі. Це фундаментальний інтерес Євросоюзу. Тому Україна звертається до Єврокомісії, щоб у цій зустрічі взяв участь представник Єврокомісії. Досить Москви на наших землях. Досить непорозумінь”, – сказав президент.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com