Експерти назвали головну причину епідемії коронавірусу в Україні

27.03.2020, 15:53
67755

Експрестести на коронавірус, які зараз сотнями тисяч завезли в Україну, обманюють. Уся річ у тім, що правильний результат може з’явитися тільки на 10-й день хвороби.

Читайте також: Коронавірус в Україні: кількість хворих сягнула більше 200

Зокрема, таке пояснення дала українська вірусологиня, завідувачка відділу Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Алла Мироненко, пише Обозреватель.

Перед цим скандал уже вибухнув в Іспанії. Там заявляють, що замість 80% ці експрестести надійні тільки на 30%.

Яка ситуація з тестами в Україні

В Україні вже є кілька випадків, коли встановлювали помилковий діагноз. Так, у 58-річної пацієнтки з Житомирської області швидкий тест показав наявність у неї COVID-19, проте лабораторні дослідження це не підтвердили.

“Річ у тім, що експрестести перевіряють антитіла в крові людини, а вони утворюються на 10-й день від початку хвороби. Тому я не зовсім розумію, яка цінність таких експрестестів”, – сказала нам Алла Мироненко.

Це означає, що в разі, якщо в особи спостерігається інкубаційний період або щойно з’явилися перші симптоми, такий аналіз не допоможе встановити правильний діагноз.

За словами Мироненко, на відміну від ПЛР-методу (лабораторне дослідження), чутливість експрестесту вдесятеро менша.

“Експрестест і ПЛР – це різні методики. Якщо в першому разі ми перевіряємо антитіла в крові, яких може бути ще дуже мало, то з ПЛР ми шукаємо фрагменти самого коронавірусу, його генетичну інформацію”, – пояснює Мироненко.

Ніхто не дає 100% гарантії

Доцентка кафедри вірусології КНУ ім. Шевченка Оксана Мовчанець уточнила в розмові: антитіла на вірус у крові людини з’являються індивідуально – на 5-8 день з початку захворювання.

“Тобто якщо ви зробите експрестест на четвертий день, то результату не буде. Коли він дає позитивний результат, це означає, що людина вже хвора приблизно тиждень”, – сказала вона.

Що стосується помилок, вчена вважає, що будь-яка тест-система не дає 100% гарантії. “Завжди ми маємо на увазі, що буде 20% неточності”, – говорить Мовчанець.

Чому Україна не може відмовитися від експрестестів і перевіряти лабораторно

“Це ПЛР-дослідження – дуже дороге задоволення. Воно в сотні разів дорожче за експрестести. До того ж наші лабораторії навіть у Києві не впораються з великою кількістю аналізів, просто немає такої можливості”, – уточнила Мовчанець.

Водночас наголошується, в регіонах таких лабораторій і зовсім немає. Багато лікарів погоджуються, що експрестест – це всього лиш додаткова діагностика, і її в будь-якому разі потрібно підтверджувати лабораторно.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com