Експерти розповіли про зарплати українців у Польщі

13.02.2020, 21:46
63120

Працівники з України − це вже не “дешева робоча сила” в Польщі, їх заробітки динамічно зростають, а впливає на них ряд факторів. Про це йдеться в дослідженні Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету (у співпраці з компанією EWL S.A.) опублікованого в Європейській правді.

Читайте також: Повідомили, у яких країнах найбільше чекають на українських заробітчан

Так, тільки 6% українців готові працювати в Польщі на мінімальній ставці (в 2018−му таких було 40%), найбільше працівники заробляють у промисловій сфері, маючи посвідку на проживання. Високі заробітки на Заході залишаються головною причиною міграції українців до Польщі − такої думки дотримуються майже 80% респондентів.

Втім, порівняно з 2018 роком, на 11 процентних пунктів (п.п.), збільшилася кількість людей, які серед причин міграції називають відсутність роботи в рідному населеному пункті.


При цьому подвоїлася група працівників, які хотіли заробляти 13−15 злотих (90−105 грн) нетто в годину (33%), а частка респондентів, які очікують заробітку 15−20 злотих (105−140 грн) нетто на годину, зросла майже втричі − до 19%.

Більше 61% тих, хто працює в Польщі вперше, розраховують заробити менше 13 злотих (90 грн) на годину. У свою чергу, більше 47% респондентів, які працювали в Польщі більше п’яти разів, зараз отримують більше 15 злотих (105 грн) на годину.

Читайте також: НБУ повідомляє: зарплати в Україні збільшились через мільйон українських “заробітчан” у Польщі

Найнижчі зарплати − у трудових мігрантів, які працюють від 3 до 6 місяців: більше 48% з них заробляють до 90 грн за годину. Високі зарплати отримують українці, які мають посвідку на проживання (тимчасове або постійне). Понад 70% респондентів, які заявили про наявність у них дозволу на проживання, заробляють більше 15 злотих (105 грн) на годину.

Майже третина власників цих документів можуть розраховувати на зарплату навіть до 35 злотих (244 грн) на годину. Серед польських регіонів з високим представництвом української діаспори кращі заробітки зафіксовані в столичному, Мазовецькому воєводстві.

Читпайте також: “Хочу, щоб було як у Польщі”: Зеленський планує підняти заробітні плати в Україні (відео)

Більше 45% громадян України, які працюють тут, заробляють більше 15 злотих за годину роботи. Згідно з опитуванням, майже 10% респондентів, які отримують мінімальну ставку, не знають польської мови.

У свою чергу, більше 51% громадян України, які дуже добре або вільно розмовляють польською мовою, можуть розраховувати на заробіток, що перевищує 15 злотих (105 грн) на годину.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  Як Ви ставитесь до можливого скасування мораторію на продаж землі?

  Переглянути результати

  Завантаження ... Завантаження ...