Гнів призводить до серцево-судинних захворювань – вчені

5.05.2024, 11:02
158358

Почуття гніву негативно впливає на здоров’я кровоносних судин. Про це свідчить дослідження, опубліковане в Журналі Американської кардіологічної асоціації.

Читайте також: Продукти, які корисні для здоровʼя печінки та жовчного

Під час дослідження, його 280 учасників були розділені і їм дали завдання, яке змушувало їх пригадати почуття гніву, печалі, тривоги або нейтральності протягом 8 хвилин, пише CNN. До цього завдання і кілька разів після нього дослідники вимірювали стан судин випробовуваних.

“У минулому проводилися деякі дослідження, які пов’язували почуття гніву, тривоги і печалі з ризиком серцево-судинних захворювань у майбутньому”, – сказав провідний автор дослідження Даічі Сімбо, професор медицини у відділенні кардіології Колумбійського університету.

Сімбо зазначив, що завдання на смуток і тривогу не показали змін у цих маркерах порівняно з нейтральним завданням, а ось на гнів відбулися. “Несприятливий вплив гніву на здоров’я може бути пов’язаний з його несприятливим впливом на здоров’я кровоносних судин”, – прокоментував фахівець.

За його словами, кровоносним судинам стало важче розширюватися у відповідь на ішемію або обмеження. Гнів також впливає на клітинні маркери травм та їхню здатність до самовідновлення. Вчений зазначив, що після 8-хвилинного завдання, покликаного викликати гнів, вплив на кровоносні судини спостерігався до 40 хвилин. У зв’язку з цим Сімбо вважає, що слід побоюватися кумулятивного ефекту.

“Ми припускаємо, що якщо ви людина, яка весь час злиться, то отже, ви хронічно пошкоджуєте кровоносні судини. Ми припускаємо, що постійні  напади гніву можуть призвести до хронічних несприятливих наслідків для кровоносних судин”, – пояснив учений.

Хоча нове дослідження не є першим, яке встановило зв’язок між емоціями та серцево-судинними захворюваннями, воно проливає світло на те, як працює цей зв’язок, сказав директор відділу клінічної аналітики Інституту серця Смідта Джо Ебінгер.

“Це одне з перших добре проведених досліджень, які показали, що в нашій судинній мережі відбуваються зміни, викликані гострою відповіддю на емоції, які ми відчуваємо”, – сказав Ебінгер.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com