Ішемічний інсульт: які симптоми найхарактерніші для цього захворювання?

23.02.2021, 10:43
94832

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, інсульт займає третє місце за смертністю серед інших хвороб і розладів. Величезна частина інсультів припадає на так звану “тиху” його форму, – пише Катерина Марченко (Курс України).

Читайте також: Куріння може спричинити найтяжчий тип інсульту

Медики виділяють 2 типи інсульту: геморагічний, або крововилив, і ішемічний — некроз (інфаркт) через закупорку судини. Інфаркт мозку може розвиватися безсимптомно, саме тому його називають «тихим».

Найбільш частою причиною розвитку ішемічного інфаркту є тромб, відкладення холестерину або спазм, який перекриває потік крові в ділянці мозку. Тканини навколо закупореної судини набрякають, а простір в черепі обмежений. Підвищується внутрішньочерепний тиск, виникає головний біль.

Лікар-невролог, кандидат медичних наук Амінат Долова назвала сім ознак, які можуть вказувати на проблему, що насувається:

– раптове запаморочення;
– порушення ходи;
– проблеми із зором;
– розвиток косоокості;
– втрата чіткості мови;
– поява асиметрії обличчя;
– відчуття оніміння, а також поява почуття слабкості в кінцівках.

“Якщо симптоми носять короткочасний характер, то часто пацієнти не звертаються за медичною допомогою і забувають про проблему. Проте в головному мозку все ж формуються невеликі ділянки пошкодження, які згодом можна побачити на КТ або МРТ», — розповіла Амінат Долова.

При виявленні вищеописаних симптомів слід якомога швидше звернутися за консультацією лікаря.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

симп

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування