Кому не можна занурюватися в ополонку на Водохреще

17.01.2021, 11:45
93031
Багато хто чув про цілющий вплив купання в ополонці 19 січня. Але насправді занурення у холодну воду може принести справжню користь лише тим, хто дбає про загартування протягом року.
Про це повідомляють у Національній службі здоров’я України.
Якщо ж ви не з тих, хто систематично займається загартуванням, та все одно маєте бажання пірнути у воду на Водохрещу, пропонуємо кілька порад щодо підготовки до водохресних купань.
🔹 Напередодні занурення проконсультуйтесь зі своїм сімейним лікарем. Він оцінить поточний стан вашого здоров’я та визначить доцільність або шкоду від такого купання.
🔹 При наявності застуди, проблем з серцем, органами дихання, сечостатевої системи, центральної нервової системи, хронічних запальних процесів та деяких інших проблемах зі здоров’ям, купання в ополонці краще відкласти. Оскільки стрес від крижаної води буде мати негативні наслідки для стану здоров’я людини. Також від купання в ополонці варто утриматися вагітним.
🔹 Почніть хоча б зараз готувати організм до холоду. Приймайте контрастний душ чи обтирайтесь рушником, змоченим у холодній воді.
🔹 Обирайте для водохресного купання спеціально обладнані місця поруч з берегом. Не йдіть босоніж до води, краще використати зручне, неслизьке взуття.
🔹 Категорично заборонено вживати алкоголь – як перед купанням, так і після.
🔹 Перед зануренням в ополонку розігрійте тіло, зробивши розминання або невелику пробіжку.
🔹 Опинившись у воді, здійснюйте активні рухи. Але не варто занурюватися в крижану воду з головою, тому що голова дуже чутлива до охолодження.
🔹 Новачкам не рекомендується перебувати в ополонці понад 30 секунд, щоб уникнути переохолодження.
🔹 Після купання потрібно відразу розтерти себе сухим рушником, але пам’ятайте, що активне розтирання може спричинити пошкодження капілярів шкіри.
🔹 Вдягніться у сухий теплий одяг та відразу ж випийте гарячого чаю або какао.
Пам’ятайте, аби водохресні купання дійсно приносили користь організму, необхідно починати загартування ще з серпня. Безпечного купання!

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування