Крим аукнувся: суд Гааги у справі ЮКОСу використав проти Росії окупацію півострова

27.02.2020, 12:10
64732

Суд Гааги, вставши на бік екс-власників ЮКОСа в суперечці з Росією, як аргумент використав договір про приєднання Криму. Юристи, що захищають інтереси Росії, в цілому називають трактування суду помилковим.

Читайте також: 26 лютого в Україні – День опору Криму російській окупації

Про це повідомляє Ракурс.

РФ наполягала, що підписала, але не ратифікувала Договір до Енергетичної хартії, що дозволило акціонерам ЮКОСу піти у міжнародний арбітраж. Апеляційний суд Гааги постановив, що Росія в низці випадків погоджувалася на тимчасове застосування міжнародних договорів цілком, навіть якщо їх окремі положення суперечили російському законодавству.

Суд посилався на договір, яким у Росії нібито було узаконено анексію українського Криму.

В 2014 році Конституційний суд РФ постановив, що Крим і Севастополь перебувають “у складі” РФ із моменту підписання цього договору (18 березня 2014 року), а не з моменту “ратифікації”, яка відбулася через кілька днів. На момент підписання цього фейкового документу Крим і Севастополь вже були анексовані. У Гаазі вказали, що положення цього договору щодо Криму відхилялися від чинного законодавства РФ, тому що документ встановлював нові державні кордони.

Також служителі Феміди наводять й інші міжнародні договори за участі Росії, які містили положення, що не відповідають російському законодавству. Суд нагадав про Угоду між СРСР і США щодо лінії розмежування морських просторів 1990 року, яка стала виконуватися на тимчасовій основі, хоча так і не набула чинності в порядку ратифікації.

Також наведено приклад угоди від 1992 року між РФ, Євросоюзом, США та Японією, що передбачала заснування Міжнародного науково-технічного центру. На засіданні вказали, що імунітети, надані співробітникам цього центру, розходилися з російським законодавством.

Нагадаємо, 22 лютого Апеляційний суд Гааги своїм рішенням зобов’язав Росію виплатити колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС 50 млрд дол. Ця величезна сума є компенсацією за експропріацію нафтової компанії Росією.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  Як Ви ставитесь до можливого скасування мораторію на продаж землі?

  Переглянути результати

  Завантаження ... Завантаження ...