Кримінальну справу відносно судді КСУ Мойсика закрили

23.11.2020, 10:29
89799

Голосіївський районний суд Києва закрив справу проти судді Конституційного суду Володимира Мойсика. Національне агентство по запобіганню корупції звинувачувало цього суддю у несвоєчасному поданні е-декларації.

Читайте також: Коли Україна може отримати транш від МВФ: нардеп назвав головні вимоги
Про це повідомляє Главком з посиланням на постанову від 9 листопада.

За даними протоколу Національного агентства з питань запобігання корупції, суддя Мойсик не встиг до 24 лютого 2020 року розмістити на сайті Агентства зміни, пов’язані зі своїм майновим станом, а саме зарплату у розмірі 150 тис. грн. Відповідне повідомлення суддя оприлюднив о 9:14 25 лютого.

У ході засідання суддя Конституційного суду заперечив провину і  пояснив:  150 тис. грн – це лише частина його щомісячного заробітку, тому її не можна вважати такою, що є суттєвою зміною у його доходах.

Окрім того, Володимир Мойсик зауважив, що причини, які призвели до несвоєчасності подання ним повідомлення на сайті НАЗК, були його зайнятість під час виконання службових обов`язків та технічні проблеми, що виникли із накопичувачем, на якому містився електронний підпис.

Захисник судді КС просив закрити провадження у справі, вважаючи, що в діях його підзахисного відсутній умисел на несвоєчасне подання повідомлення.

Водночас прокурор вважав, що вина судді Володимира Мойсика у вчинені правопорушення за ч.2 ст. 172-6 КУпАП, є доведеною, оскільки воно за своїм складом є формальним. При цьому він наголосив, що рішенням Конституційного суду від 27 жовтня 2020 року було визнано такою, що не відповідають Конституції України частину 2 статті 52 Закону України “Про запобігання корупції” та скасовано обов`язок суб`єктів декларування, на яких розповсюджується дана норма, подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Через це прокурор просив закрити провадження у зв`язку із скасуванням акту, який встановлює адміністративну відповідальність.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування