Лікар назвав основні способи поширення коронавірусу взимку

26.11.2020, 22:15
90155

При звичайному диханні носом коронавірус не поширюється, а ось під час активної гучної розмови або крику – можна інфікуватися від зараженої людини. Про це розповів лікар Рівненської лікарні Павло Сильковський на своїй сторінці в Facebook.

Читайте також: Лікар Комаровський назвав єдиний спосіб уникнути зараження коронавірусом

Він зазначив, що зимовий період особливо небезпечний і підчепити коронавірус в холодну пору можна набагато швидше.

“Правила створюються для того, щоб рятувати, допомогти, впорядкувати. Але будь-які правила з часом повинні коригуватися. Інакше те, що має рятувати, починає вбивати. І дуже важливо тримати зв’язок з реальністю, щоб зміну правил проводити вчасно. Очікування людьми на вулиці перед банками, магазинами, установами було виправдано навесні та влітку. Але воно реально шкодить тепер. Я вже знаю чимало випадків, коли люди захворіли ковідом після того, як промерзли на вулиці, стоячи в черзі. У холодну пору люди повинні вільно заходити в приміщення, але бути в масках і поводитися тихо. Тому що передача вірусу здійснюється під час розмов, а не в тихому очікуванні”, – пояснив медик.

Він додав, що тривале очікування транспорту на зупинках – це знущання з людей, а не спосіб захисту від інфекцій.

“І це призведе до зростання випадків, а не розв’яже проблему поширення. Так, це правило було виправдано у свій час. Але не зараз. Маска, спущена з носа — це не те ж саме, що оголені геніталії, як часто малюють на картинках. Ковід передається під час чхання і кашлю, під час крику і голосних розмов, а не під час звичайного дихання через ніс”, – пояснив Сильковський.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com