Вчені розкрили загадку льодовиків Марса

20.01.2021, 10:17
93265

У новій статті, опублікованій в Proceedings of the National Academies of ScienceS (PNAS), планетарний геолог Джо Леві, доцент геології Колгейтского університету (США), розкриває революційно новий аналіз загадкових льодовиків Марса.

Статтю оприлюднив Курс Украины.

Як відомо, на Землі льодовики покривали широкі смуги планети під час останнього льодовикового періоду, який досяг свого піку близько 20 000 років тому, перш ніж відступити до полюсів і залишити позаду каміння. Однак на Марсі льодовики ніколи не йшли, залишаючись замороженими на холодній поверхні Червоної планети понад 300 мільйонів років.

Однак геологи не змогли сказати, чи утворилися всі ці льодовики під час одного масивного марсіанського льодовикового періоду або в результаті декількох окремих подій протягом мільйонів років. Оскільки льодовикові періоди є результатом зсуву нахилу осі планети, відповідь на це питання дозволить вченим зрозуміти, як орбіта і клімат Марса змінювалися з плином часу, а також які породи, гази або навіть мікроби могли опинитися в крижаній пастці.

Однак навіть при такому збільшенні штучний інтелект не може точно визначити, що є скелею на нерівній поверхні льодовика, тому довелося все вважати і вимірювати вручну. “Ми провели свого роду віртуальну польову роботу, прогулюючись вгору і вниз по цих льодовиках і наносячи на карту валуни”, – розповів Леві.

Вивчаючи отримані результати, Леві зазначив, що розміри каменів виявилися розподілені випадковим чином. Він зрозумів, що оскільки камені переміщаються всередині льодовиків, вони не руйнуються. У той же час вони були розподілені у вигляді чітких смуг уламків по поверхні льодовиків, позначаючи межу окремих і виразних потоків льоду, що утворилися при хитанні Марса навколо своєї осі. Грунтуючись на цих даних, він прийшов до висновку, що Марс зазнав від шести до 20 окремих льодовикових періодів за останні 300-800 мільйонів років.

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування