Можуть отруїти і паралізувати: назвали небезпечні для здоров’я рослини

4.07.2021, 20:04
97947

Українців попередили про небезпечні рослини, які можуть зустрічатися влітку. Однак, вони можуть виглядати привабливими, але їх небезпечно торкатися.

Читайте також: Лікарі назвали найнебезпечніший алкоголь у спеку

Про це повідомило МОЗ України на своєму Telegram-каналі.

Так, доторкнувшись до цих рослин, людина може отримати ураження шкіри або отруїтися.

Борщівник Сосновського

Походить рослина з Кавказу, але дуже поширена в Україн. ЇЇ можна побачити вздовж лісових доріг, на узліссях, закинутих пустирях.

Виростає Борщівник до трьох метрів та має великі листки та суцвіття, схожі на кріп. Його токсичний сік в рази підвищує чутливість шкіри людини до ультрафіолету – можна отримати поступові опіки 1-3 ступеня, залежно від попадання сонця на шкіру. Окрім того, якщо сік потрапив на тіло, то потрібно негайно промити з милом шкіру, уникаючи прямого проміння, або звернутися до лікаря у разі опіків.

Можуть отруїти і паралізувати: назвали небезпечні для здоров'я рослини

Беладонна

Рослина росте в листяних лісах на узліссі та біля річок. ЇЇ висота сягає 1,5 метра. Маленькі ягоди темного кольору, що нагадують вишню – отруйні, як і листя, стебла, квіти.

Ознаки отруєння: розширені зіниці, пересохлий рот, біль у животі, низьке серцебиття та пульс, а також сповільнення дихання. Тут допоможе тільки “швидка допомога”.

Можуть отруїти і паралізувати: назвали небезпечні для здоров'я рослини

Аконіт

ЇЇ ще називають “вовче прокляття”. Така назва походить через використання його в отруєнні м’яса для хижаків. Росте рослина здебільшого в горах, може досягати до метра заввишки. Він має квітки синього чи фіолетового кольору. Якщо рослина попала до рота, то виникає біль і опіки. Крім того, з’являється нудота, розширення зіниць, слабкість чи параліч, проблеми з диханням та серцем.

Варто зазначити, що аконіт може призвести до смерті. Тому одразу треба викликати медиків.

Можуть отруїти і паралізувати: назвали небезпечні для здоров'я рослини

Болиголов плямистий

Він схожий на дику моркву чи дуже велику петрушку 1-2 метри, але з фіолетовими плямами, що можна зустріти вздовж доріг, залізниць, на пустирях, луках. Вся рослина дуже отруйна для людини нервово-паралітичної дії. Достатньо 6-8 листків, щоб людина загинула.

Симптоми отруєння: розширені зіниці, прискорене, а потім сповільнене серцебиття, біль в м’язах, параліч, конвульсії, ускладнене дихання.

Можуть отруїти і паралізувати: назвали небезпечні для здоров'я рослини

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com