На Волині об’єднають перинатальний центр та обласну дитячу лікарню (відео)

13.08.2020, 10:49
81227

12 лютого цього року депутати Волинської обласної ради більшістю голосів ухвалили рішення про об’єднання Волинського обласного дитячого медичного територіального об’єднання із Волинським обласним перинатальним центром.

Читайте також: Благодійний фонд “Тільки разом” спрямує мільйон гривень на Волинський обласний перинатальний центр

Про те, чи вплине це об’єднання на надання медичних послуг, чи зміниться щось у цій сфері, в ефірі програми “На часі гість” місцевого телеканалу “Аверс” говорили з генеральною директоркою Волинського обласного перинатального центру Іриною Горавською та заступницею керуючого справами, начальницею відділу з питань управління майна комунальної власності Волинської обласної ради Мирославою Якимчук, пише місцеве видання Волинські новини.

Реорганізації – бути

Як зазначила Мирослава Якимчук, ці два заклади розташовані на одній земельній ділянці і там комунікації одні для всіх. Тож було вирішено створити єдине комунальне підприємство “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства Волинської обласної ради”.

З її слів, було створено комісію з реорганізації цієї юридичної особи шляхом приєднання. Уже підписано передавальні акти, підготовлено статут закладу, який треба буде подати державному реєстратору. За цим поки що затримка, бо реєстри з 6 до 17 серпня не працюють. Та щойно вони запрацюють, голова комісії з реорганізації подасть відповідні документи державному реєстратору й ця юридична особа буде приєднана до перинатального центру. Надалі, за рішенням облради, це буде одна юридична особа, яка працюватиме для надання якісних медичних послуг громадянам.

“Перинатальний центр вже скоро рік як працює, і досить успішно, – зауважила Ірина Горавська. – Але хочу сказати, що надання медичної послуги для дітей має бути безперервним. Здоров’я дитини закладається ще з утробі матері, тому супровід вагітності, сама вагітність, розродження, запліднення, лікування непліддя, перші дні життя немовляти і спостереження за дитиною в подальшому має здійснюватися однією командою. Тоді це буде безперервна послуга, вона буде дуже ефективна. І всі батьки, які турбуються про своїх дітей, знатимуть, що саме в цей заклад треба звертатись з будь-якими проблемами і там є весь реєстр про цю дитинку – від зачаття, вагітності до того дня, коли звернулись батьки. І це все в руках однієї команди, яка працює за одними медичними настановами, за одними протоколами, знає всю історію цієї дитини”.

Вона також додала, що є дуже багато суміжних команд, служб, які допомагають медикам: технічна служба, господарська, цілий штат водіїв технічної служби, які можуть бути об’єднані на два заклади.

“І якщо служби будуть об’єднані, відповідно, більше коштів залишиться на саму послугу, на надання цієї послуги, на фонд розвитку закладу, – вважає Ірина Горавська. – Це означає, що будуть закуповувати новітнє обладнання, збільшаться зарплати медичних працівників”.

Також Ірина Іванівна заспокоїла батьків, щоб вони не турбувалися: дитяча лікарня нікуди не дівається, вона буде в структурі об’єднання.

“Вона залишається і буде докладено всіх зусиль для того, щоб ця дитяча лікарня набула нового змісту, – запевнила пані Ірина. –  Ми створюємо раду трудового колективу, де будуть представники кожного структурного підрозділу, які вирішуватимуть стратегію розвитку закладу. Приблизно вже ми її обдумали, але будемо шліфувати і згодом розкажемо все покроково”.

Статут і стратегію нового лікувального закладу буде погоджено з трудовим колективом та розписано на певний проміжок часу.

Також Ірина Горавська повідомила, що приміщення ВОДТМО давно потребують ремонту. Зокрема вже виділено сім мільйонів гривень із коштів регіонального розвитку на ремонт неонатального корпусу.

“Неонатальне відділення – це корпус на два поверхи. Кошторис на ремонт цих двох поверхів складає майже 25 мільйонів, зараз виділено майже сім. Тобто ми розуміємо, що якусь частинку відповідно до проєктно-кошторисної документації ремонтних робіт за ці кошти можна буде зробити. Єдине, що буде узгоджено і вирішено, яку саме, що перше потребує ремонту, – зазначила пані Мирослава. – Попередньо було заплановано і за сприяння народних депутатів, зокрема Ігоря Палиці, виділити повністю кошти на ремонт, вони були передбачені. Але пішли у фонд боротьби з COVID-19. Думаємо, не заважатиме нам пандемія, вона все одно закінчиться, ми будемо робити ремонт в дитячій лікарні, тому що вона справді його потребує”.

Вона також розповіла, що зараз розробляють проєктно-кошторисну документацію добудови приймального відділення, пропозиції до якої надають лікарі, які там працюють.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com