Назвали вітаміни, необхідні організму влітку і після COVID-19

4.06.2021, 11:08
97463

Навіть влітку, коли українці отримують більше сонячного проміння, а також вживають більше фруктів і овочів, ніж в інші пори року, в них усе одно зберігається нестача вітамінів і мікроелементів.

Читайте також: Лікар розповів, коли коронавірус зникне з України: нас чекає остання хвиля

Потреба у вітамінах D і С залишається актуальною протягом усього року. Особливої вітамінної підтримки потребують ті, хто перехворів на коронавірус.

Про це під час ефіру на телеканалі OBOZREVATEL розповів фармацевт Олег Курченко.

Яких вітамінів організм потребує влітку найбільше?

Чи варто купляти безрецептурні вітаміни? Так, є сенс це робити, оскільки доведено, що навіть у літній період, коли начебто ми маємо багато овочів, фруктів та сонця, ми також відчуваємо гіповітаміноз, тобто недостатню кількість вітамінів, які необхідні для нормального функціонування організму.

Яких вітамінів організм потребує найбільше? Передусім я б назвав вітамін D. Актуальним також є і завжди був вітамін С, аскорбінова кислота. Вона недорога, вона є в аптеках. Нестача цього вітаміну в організмі також може призводити до відповідних проблем.

Також важливі мікроелементи, які є у складі полівітамінних комплексів. Є й окремі продукти, той самий цинк, залізо. Вони теж важливі для нормального функціонування організму.

Чому вітамін D вкрай важливий?

Цей вітамін впливає на дуже багато процесів. Не тільки на ті, що стосуються імунної системи і нашої спроможності протистояти вірусним інфекціям. Але й багато інших автоімунних захворювань та ендокринологічних хвороб, як цукровий діабет тощо.

Вітамін D – найважливіший елемент у профілактиці багатьох захворювань, зокрема й інфекційних. Тому вітамін D є дуже актуальним.

Вітаміну D бракує навіть жителям південних країн

Всесвітня доказова база свідчить про те, що всі країни, які розташовані на північ від Туреччини, мають недостатньо сонячних променів і недостатньо мають риби в раціоні харчування, щоб отримати необхідну для організму кількість вітаміну D.

Я хочу навести цікавий факт. Проблема нестачі вітаміну D є навіть у такій південній країні, як Об’єднані Арабські Емірати. Здавалося б, сонце там увесь рік, але люди вбираються в одяг, який не пропускає сонячних променів. Це не дозволяє організму виробляти власний вітамін D. Тому в цій країні профілактика вітаміном D також є обов’язковою.

Хоча у нас багато говорять про актуальність вітаміну D саме в останній рік, країни, які розташовані на півночі Європи, проводять профілактику вітаміном D цілорічно протягом десятиліть.

Більшість українців мають потребу у вітаміні D цілорічно

Ми маємо статистику, яку підтвердить кожна лабораторія в Україні – що переважна більшість громадян України страждає на дефіцит вітаміну D. Якщо люди здають такий аналіз, який можна зробити в будь-якій сучасній лабораторії, вони встановлюють у себе цей дефіцит, і він є дуже поширеним.

Українці навіть під час сонячних днів або використовують сонцезахисні креми, або перебувають у тіні, за склом. Усі ці бар’єри не пропускають сонячного проміння. Тому ми маємо коригувати нестачу вітаміну D штучно.

Вітаміни підтримують тих, хто перехворів на COVID-19

Фахівці говорять про те, що люди, які перенесли коронавірусну хворобу, мають ще більший рівень гіповітамінозу, ніж ті, які не хворіли. Тобто в них нестача вітамінів значно більша.

Тому додаткові дози того ж вітаміну D, того ж цинку, вітаміну С є корисними для таких людей. Окрім того, можна додавати такі біологічно активні сполуки, як мелатонін, який входить до протоколу профілактики вірусних інфекцій у багатьох країнах.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com