Названо ще одну небезпеку коронавірусу: під загрозою нові органи

3.07.2020, 13:52
77238

Фахівці з’ясували, що COVID-19 здатний спричинювати порушення ендокринної системи, що може погіршити стан пацієнтів із відповідними розладами.

Читайте також: Лікарі б’ють на сполох: лікарні Західної України переповнені хворими на COVID-19

Такого висновку дійшли лікарі Національної лікарні Шрі-Ланки, повідомляється в пресрелізі на EurekAlert!

Вони вивчили стан здоров’я людей, які були інфіковані родинним вірусом SARS-CoV-1, що призвів до спалаху атипової пневмонії 2003 року. У багатьох пацієнтів після нього розвинувся поствірусний синдром, який характеризується втомою. Як визначили вчені, частково це могло бути зумовлено порушенням функції надниркових залоз, за якого не виробляється достатнього рівня кортизолу.

Другою причиною може слугувати збій у роботі гіпофізарної системи, що регулює наднирники. Протягом року пацієнти повністю відновлювалися.

Водночас патогенні властивості нового коронавірусу зумовлені тим, що патоген зв’язується з людським клітинним рецептором ACE2, який активний у багатьох тканинах, зокрема ендокринної системи. Він заражає клітини, спричинюючи порушення вироблення гормонів.

За словами вчених, тестування на дефіцит кортизолу та лікування пацієнтів стероїдами може стати життєво важливою стратегією боротьби з COVID-19. Уже продемонстровано зниження смертності у важкохворих пацієнтів із COVID-19, які отримували стероїд дексаметазон.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  Як Ви ставитесь до можливого скасування мораторію на продаж землі?

  Переглянути результати

  Завантаження ... Завантаження ...