Новий штам COVID-19 більш заразний, ніж попередній

2.01.2021, 19:28
92368

Новий штам коронавірусу, виявлений у Британії, може бути більш заразним, ніж попередня версія вірусу.

Читайте також: В Україні від коронавірусу померла оперна співачка

Про це зазначено в дослідженні вчених з Імперського коледжу Лондона, передає ВВС. Зокрема, вони з’ясували, що індекс репродукції VUI-202012/01 (так назвали новий штам SARS-CoV-2) може бути вищий, ніж індекс репродукції звичайного штаму, на 0,4-0,7 одиниці.

За словами спеціалістів, це означає, що є ймовірність того, що кожні 10 інфікованих новим штамом COVID-19 заразять ще додатково від 4 до 7 осіб. Такі показники, як стверджують учені, значно змінюють ситуацію у гірший бік.

Як зазначив професор Аксель Ганді, різниця між типами вірусів “дуже значна”.

“Є величезна різниця в тому, наскільки легко поширюється новий штам. Це найсерйозніша зміна вірусу від початку епідемії”, – сказав він, додавши, що вірус охопив усі вікові групи.

На переконання професора Джима Нейсміта з Оксфордського університету, нові результати вказують на те, що єдиним способом зупинити поширення нового штаму коронавірусу є введення ще більш суворих обмежень в усіх країнах.

“Дані Імперського коледжу Лондона – це наразі найкращий аналіз, який вказує на те, що наші попередні заходи у боротьбі з новим штамом виявились неефективними. Якщо ми не знайдемо нових рішень, новий штам не спинить ходу. Буде більше хворих, більше інфекцій, госпіталізацій і більше смертей”, – наголосив учений.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування