Обстрілами України з Каспійського моря Росія порушила ще одну конвенцію: деталі від МЗС

1.07.2022, 10:31
123070

Очільник МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що Росія порушила Конвенцію про правовий статус Каспійського моря, коли била звідти ракетами по території України.

Читайте також: Україна розриває дипломатичні відносини з Сирією

У самому міністерстві закликали держави Каспійського регіону докласти максимальних зусиль, аби змусити Росію дотримуватися своїх міжнародно-правових зобов’язань, зокрема цієї конвенції. Свою заяву Кулеба опублікував у Мережі.

“Використання Росією Каспійського моря для ракетних обстрілів України порушує Конвенцію про статус Каспійського моря 2018 року, яка визначила його як зону миру. Використання Каспії для актів агресії є неповагою до інших країн регіону та підриває регіональну безпеку“, – йдеться у повідомленні дипломата.

В МЗС України уточнили, що пункт 2 статті 3 конвенції передбачає “використання Каспійського моря в мирних цілях, перетворення його в зону миру, добросусідства і співробітництва, вирішення усіх питань, пов’язаних з Каспійським морем, мирними засобами”.

“Закликаємо країни-учасниці конвенції спонукати Росію припинити використання акваторії Каспійського моря для продовження збройної агресії проти України, а також унеможливити подальшу мілітаризацію регіону та втягування його у збройний конфлікт“, – закликали в українському зовнішньополітичному відомстві.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com