Очільниця Мінсоцполітики відповіла, чи підвищуватимуть пенсійний вік в Україні

4.08.2022, 14:31
125090

Все підвищення трудового стажу уже прописано до 2028 року.

Читайте також: ЗСУ завдали потужного ракетного удару по російських військових на Луганщині, окупанти приховують свої втрати

Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“Ми не будемо його (пенсійний вік) підвищувати. Все підвищення уже прописано до 2028 року, воно і так відбувається, але не віку, а стажу. Залежно від того, який у людини страховий стаж, так вона може й вийти на пенсію”, – сказала Жолнович.

Говорячи про законопроєкт щодо надання громадянам можливості додаткових добровільних соціальних внесків, Жолнович переконана, що люди долучаться до ініціативи. За її словами, багато з тих, хто тимчасово виїхав за кордон, сьогодні у відпустках без збереження заробітної плати, тому за них не нараховується ЄСВ, їхній страховий стаж не рахується. Міністерка пояснила, що такі особи можуть заплатити такий внесок із їхніх доходів за кордоном, щоб продовжити свій страховий стаж і вчасно, після повернення, вийти на пенсію.

“Також є сім’ї, де не всі члени родини працюють, і вони мають проблему при виході на пенсію. То чому ж чоловік і дружина не можуть між собою домовитися, щоб той, хто працює, сплачував за іншого ЄСВ, щоб подружжя мало свою власну пенсію без усіляких вимог, досягаючи пенсійного віку. Чому діти, які забезпечені й розуміють, що з різних причин їхні батьки передпенсійного віку втратили роботу й не мають можливості влаштуватися на нову, не зможуть доплатити мінімальні внески, і вони з досягненням пенсійного віку отримають повний страховий стаж?”, – додала вона.

Жолнович уточнила повідомила, що відповідний законопроєкт вже підготовлений і подаватиметься на розгляд Верховної Ради.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com