Пенсії в Україні призначатимуть по-новому: що хочуть змінити новим законопроєктом

7.05.2021, 14:06
96750

В Україні зареєстрували законопроєкт №5463, який змінить механізм “прописки” в Україні. В результаті пенсії не будуть прив’язані до місця реєстрації, призначати виплати будуть за новим механізмом.

Про це в коментарі UBR розповів адвокат Іван Ліберман. За його словами, до зареєстрованим місцем проживання більше не буде прив’язано, наприклад, отримання пенсій. Тимчасово переміщені особи і ті, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, теж зможуть оформляти документи, не прив’язуючись до місця реєстрації.

“У чинному варіанті закону чоловіків кошмарили військкоматами, а жінки просто знімалися або ставилися на реєстрацію”, – зазначив Іван Ліберман. Нова норма, природно, не відноситься до пенсіонерам і дітям. А все решта – матимуть кілька днів для того, щоб знятися з реєстрації в одному військкоматі і “прописатися” в іншому.

Як можна буде прописатися?

Потрібна лише ID-картка та Дія (портал або застосунок).

Потрібно буде зайти у застосунок або на портал Дія, щоб заповнити за 10-15 хв заяву. І власник житла має підтвердити ваш запит. Сама послуга буде надана протягом однієї доби.

Через Дію власник житла отримає відповідне повідомлення та зможе надати згоду просто зі смартфону. А якщо ви переїдете в інше місце, то ви так само легко зможете виписатися.

Як потім показувати прописку?

Дані про прописку автоматично з’являться в реєстрі. Після цього не треба буде йти по кабінетах і доносити якісь довідки.

Якщо є паперовий паспорт, прописатися онлайн не вийде?

Для експериментального проєкту потрібен буде ID-паспорт. Паралельно працюємо над відповідним законопроєктом, який зафіксує зміни на рівні держави.

Після ухвалення закону послуга стане доступною і для власників паспортів-книжечок. Також документ передбачає:

скасування штампів у паспортах– підтвердженням реєстрації місця проживання є дані про реєстрацію;

захист права власності – можливість безперешкодно розпоряджатися власним майном (виписати будь-яку особу, яка задекларувала своє місце проживання у нерухомості власника);

скасування обов’язкового візиту до військкомату під час зміни місця проживання онлайн;

отримання пенсії у будь-якій точці України — заява про призначення пенсії та її отримання здійснюється незалежно від місця роботи чи місця проживання заявника.

“Ми будуємо цифрову державу. Цифрова держава – це коли бюрократія не буде заважати людям отримувати державні сервіси. Це коли українці не стоять у чергах за випискою про місце реєстрації чи ідентифікаційний номер; не платять хабаря, щоб отримати дозвіл для ведення бізнесу; не ходять по десятках кабінетів, щоб зареєструвати новонароджену дитину”, – пояснив міністр цифровізації Михайло Федоров.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com