Підвищення пенсій в Україні: як це відбуватиметься

18.02.2021, 11:01
94639

Кабінет міністрів 17 лютого затвердив бюджет Пенсійного фонду (ПФУ) на 2021-й. У ньому заклали кілька етапів перерахунку пенсій, який зачепить більшість українців на заслуженому відпочинку.

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства соціальної політики. Доходи ПФУ становитимуть 495,5 млрд грн. З тих, хто працює, зберуть усього 293,8 млрд грн, решту доведеться компенсувати з державного бюджету. Витрати будуть ті ж 495,5 млрд, – пише Олександр Литвин (OBOZREVATEL).

Читайте також: Розповіли, хто отримає надбавку до пенсії у січні

Як будуть рости пенсії 2021-го:

– у січні і в грудні 65-річним підвищать пенсії через зростання мінімалки (якщо вистачає стажу, вони можуть отримувати щонайменше 40% від мінімальної зарплати);

– доплатять тим, кому виповнилося 75 років (близько 400 грн), і продовжать надбавку для тих, кому вже за 80 років;

– у липні і грудні підвищать мінімальні пенсії у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму;

– проіндексують пенсії орієнтовно на 11% (у березні або пізніше).

“Кошти Державного бюджету України на пенсійні програми становлять 195,3 млрд грн, з яких на: сплату єдиного внеску за окремі категорії осіб – 27,9 млрд грн; фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень, призначених за пенсійними програмами, і дефіциту коштів пенсійного фонду України – 167,3 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, в Україні з 1 березня повинні провести плановий перерахунок (індексацію) пенсій. Орієнтовно кожен українець може отримати на 11% більше розрахункового розміру виплати.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування