Психологи назвали шкідливі звички, які спричиняють регулярну втому

28.01.2024, 12:06
153309

Втомлюватися через швидкий спосіб життя, який ми ведемо сьогодні, є нормою для кожного. Проте, якщо ви регулярно страждаєте від втоми і надмірної втомлюваності, вам варто запитати себе, чому. Часто причина криється в наших шкідливих звичках, і добре, що їх можна відносно легко виправити.

Читайте також: Які вітаміни покращують емоційне здоров’я та допомагають боротися зі стресом

Шкідливі звички:

1) Ви не прокидаєтеся вчасно

Якщо ваш сон переривається дуже часто, або ви засиджуєтесь допізна, прокручуючи соціальні мережі, вам варто переглянути свої звички перед сном.

Можливо, варто завести будильник, який не лише нагадуватиме вам, коли прокидатися, але й коли лягати спати. Купіть беруші, кращу подушку та гарнішу постільну білизну, щоб поліпшити якість сну

2) У вас погані харчові звички

Незбалансований раціон, в якому бракує повноцінного харчування, може призвести до втоми. Якщо ви пропускаєте прийоми їжі і занадто балуєте себе обробленою їжею, то не дивно, що ваш рівень енергії занадто низький.

Брак чогось або надлишок чогось одного в їжі не є корисним для нашого організму, а втома – це знак, який наш організм посилає нам, коли щось не так, тож варто прислухатися до нього.

3) Ви – чемпіон з сидіння на дивані

Почуття втоми також може бути наслідком недостатньої рухливості та відсутності фізичних вправ, а не лише неправильного вибору їжі. Якщо ви людина, яка приклеєна до дивана з моменту пробудження, і ваші дні та вечори виглядають однаково, тоді добре подумайте, що ви можете зробити, щоб змінити це.

Ходіть в магазин пішки замість того, щоб їхати на машині. Знайдіть кілька хороших вправ з йоги в Інтернеті або просто бігайте сходами вгору і вниз, якщо ви живете в будинку.

4) Ваше сексуальне життя давнє або відсутнє

Відсутність сексуальної активності також може призвести до відчуття втоми та низького рівня енергії, і ви потрапите в замкнене коло, коли будете надто виснажені, щоб займатися сексом.

Близькість з партнером може допомогти вам краще висипатися і знизити рівень стресу.

5) Ви перетворилися на клубок стресу

Стрес може бути викликаний вашою роботою або деякими життєвими змінами і труднощами, з якими ви можете зіткнутися. Він негативно впливає на ваше психічне та фізичне здоров’я.

Щоб боротися з цим, можна робити частіші перерви, навіть 5-хвилинні, під час яких зробити кілька глибоких вдихів і очистити голову. Або, наприклад, займатися йогою.

6) Ви п’єте недостатньо води

Вода має вирішальне значення для вашого здоров’я.  Спробуйте пов’язати споживання води з чимось, що ви робите регулярно. Наприклад, випивайте щоразу, коли берете слухавку. Ваше тіло і розум будуть вдячні вам за це.

7) Ви п’єте забагато кави та алкоголю

Кофеїн прискорює мозкову активність, і його ефект може тривати довго. Це означає, що вам слід припинити пити каву пізно ввечері, оскільки вона заважає вашому сну, що, в свою чергу, призводить до втоми протягом дня.

Алкоголь, з іншого боку, ще гірше впливає на ваш сон. Спочатку він робить вас сонливим але з іншого боку заважає вашому спокійному безперервному сну.

8) Ви живете в темряві

Нестача сонячного світла дійсно може змусити вас почуватися дуже втомленими. Природне світло сигналізує нашому організму, що пора прокидатися, і завдяки йому ми стаємо більш енергійними та бадьорими.

Намагайтеся більше гуляти протягом дня, або намагайтеся сидіти на балконі протягом 15 хвилин або близько того щодня, поки п’єте каву. А якщо ви працюєте в офісі, виходьте на вулицю під час перерви. Якщо природне освітлення обмежене, подумайте про використання ламп для світлотерапії і не забувайте приймати вітамін D.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com