Різдво Пресвятої Богородиці: що це за свято та, що категорично заборонено робити у цей день

21.09.2020, 08:52
84661

Свято Різдва Пресвятої Богородиці, яке відзначається 21 вересня, є першим великим святом з Дня Церковного новоліття. Пропонуємо вам ознайомитись із традиціями цього свята.

Читайте також: Астролог склав гороскоп на тиждень 21-27 вересня

Різдво Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії – велике християнське свято. У православ’ї воно налужить до числа двунадесятих, тобто є одним з дванадцяти найважливіших після Пасхи свят. Християни йдуть в храми, де відбуваються урочисті богослужіння. В молитвах вони звертаються до Богородиці і просять у неї захисту і благословення.

ЩО КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО РОБИТИ НА РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Православна церква категорично забороняє вступати в совісні конфлікти і вже тим більше із застосуванням фізичної сили. Також бажати зла іншій людині або думати про когось погано. Помисли в цей день повинні бути чисті.

У цей день також заборонено відмовляти у проханні про допомогу, навіть якщо вам в тягар.

У цей день заборонено зловживати алкоголем і влаштовувати пишні святкування.

На другу Пречисту (як ще називають це свято) також не рекомендовано займатися важкою фізичною працею – роботу по будинку, в саду і на городі варто відкласти на потім.

Читайте також: Це буде дуже небезпечний день у році: чого боятися 22 вересня у День осіннього рівнодення

Не можна їсти м’ясо і продукти тваринного походження.

Не можна ділитися хлібом з іншими людьми, крім як з родиною.

Всі ці заборони безпосередньо пов’язані з традиціями дня. Різдво Богородиці традиційно вважається жіночим святом. Жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідних – “щоб молилися до Богородиці за їхніх дітей”. Вважається, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей в цей день мають особливу силу. Також з цього дня вже можна було засилати старостів до дівчат.

День Різдва Богоматері – пісний. Сьогодні не можна вживати в їжу м’ясо, яйця і молочні продукти. Також слід пам’ятати, що хліб чи інші хлібобулочні вироби, спечені самостійно або куплені в магазині, сьогодні потрібно обов’язково з’їсти в колі сім’ї, розділивши між усіма. З чужими людьми цим хлібом ділитися не можна.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування