СБУ викрила у Херсоні та Прикарпатті посадовців, які заробляли на ухилянтах

20.09.2023, 07:30
146996

СБУ ліквідувала ще дві схеми ухилення чоловіків призовного віку від мобілізації. Спецслужба затримала заступника Херсонського військкома та голову ВЛК на Прикарпатті, які заробляли на ухилянтах.

Читайте також: Удар “Шахедами” по Львову знищив склад відомої благодійної організації – ООН

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Херсон:

У Херсоні заступник начальника місцевого військкомату за гроші “допомагав” військовозобов’язаним “відкосити” від призову на підставі фіктивних документів.Вартість корупційної “послуги” становила від 4,5 до 6 тис. доларів залежно від терміновості.

Як встановили спецслужби, за ці суми посадовець знімав з військового обліку через “непридатність” до військової служби за станом здоров’я. Для цього робив відповідні відмітки в особових справах своїх клієнтів. Отриману підробку ухилянти використовували для незаконного виїзду за межі України.

“Для реалізації схеми фігурант залучив посередника, який підшуковував клієнтів та передавав від них гроші. Співробітники СБУ задокументували 8 фактів злочинної діяльності й затримали обох зловмисників “на гарячому” під час отримання ними ще одного хабаря”, – йдеться у повідомленні.

Наразі їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

На Івано-Франківщині:

Також СБУ затримала голову однієї з районних військово-лікарських комісій. Він продавав ухилянтам фіктивні довідки про відтермінування призову через “погане” здоров’я. Для цього посадовець “вписував” у висновки медогляду своїх клієнтів нібито “важкі діагнози”. Середня сума за фальшування документів становила 2 тис. доларів США з однієї особи.

На підставі зібраних доказів фігуранту повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

▪️  ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
▪️  ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування

    WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com