Шкіряні вироби з грибів: науковці пропонують революційну ідею (фото)

13.09.2020, 22:16
84031

Австрійські вчені придумали, чим замінити традиційну шкіру. Їхня ідея значно дешевша та не шкодить екології, вона полягає у використанні грибів.  Екологічна ціна виробництва шкіри стала серйозною проблемою, пише New Аtlas.

Читайте також: Їх зводять самі небеса: астрологи назвали знаки Зодіаку, яким судилося бути разом

Адже окрім екологічної шкоди від вирощування тварин, для її обробки потрібно багато небезпечних хімічних речовин.

Довідка. Для виготовлення альтернативного матеріалу використовують грибницю – біомасу, отриману з грибів. Це – ниткоподібні нарости гриба, які зазвичай ростуть під землею.

Читайте також:  День Ангела 13 вересня: в кого сьогодні іменини і як назвати дитину

Ідея використання грибниці як основи для виробництва матеріалів – не нова. Ще в 1950-х роках виробники паперу виявили полімер (хітин), який міститься в клітинних стінках грибів. Ці сполуки використовували для створення всього: від будівельних матеріалів до модного текстилю.

Шкіряні вироби з грибів

Переваги “грибного текстилю”

Науковці зауважили: прихильники сталого розвитку часто обирають альтернативні форми шкіри. Зокрема – синтетичну, яку називають “веганський текстиль”. Проте і щодо цього матеріалу є питання: він не розкладається, а при його виробництві також використовують токсичні речовини.

Кількість компаній, які виготовляють шкіру на основі грибів, зростає. Це свідчить про те, що новий матеріал зіграє важливу роль на ринку тканин у майбутньому,
– вважає австрійський вчений Александр Бісмарк.

Вчені також підкреслили, що “грибна шкіра” долає етичні проблеми, які виникають при використанні шкіри тваринного походження, а також екологічні, які стосуються її синтетичного замінника.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com