Вчені дали прогноз щодо другої хвилі COVID-19 в Європі

24.09.2020, 13:33
84954

Вчені створили модель, яка передбачає динаміку другої хвилі коронавірусу в країнах Європи. Вони склали прогноз для всієї Європи, і для кожної країни окремо і за даними дослідників, друга хвиля може виявитися набагато гірше і сильніше першої.

Читайте також: Вчені знайшли новий спосіб боротьби з коронавірусом

Фахівці з Франції, Італії та Данії на чолі з відомим математиком Джакомо Каччапалья з Університету Клода Бернара в Ліоні, склали модель другої хвилі коронавірусу в Європі. Дослідження було опубліковане в журналі Scientific Report, пише РБК-Україна.

Як відзначають вчені, у 10 країнах Європи друга хвиля коронавірусу вже почалася. У Бельгії, Боснії, Хорватії, Чехії, Греції, Нідерландах, Сербії, Словаччині, Словенії та Іспанії вже зафіксований новий ріст хворих з COVID-19. За даними прогностичного моделювання, друга хвиля почалася в липні 2020 року і триватиме до січня 2021 року. Кількість інфікованих буде набагато більше, ніж під час першої хвилі.

Є фактори, які впливають на поширення інфекції в кожній країні. Це: первинний показник інфікування, рівень зараження, кількість зовнішніх і внутрішніх поїздок, жорсткість заходів, що приймаються. У Франції та Норвегії пік захворюваності очікується в кінці вересня, в Італії – у середині жовтня, у Фінляндії – в кінці жовтня, у Великобританії – на початку листопада, в ось у Швеції – у січні 2021 року. У Хорватії пік був спрогнозований на початок серпня, проте зростання хворих з COVID-19 почався тільки у вересні.

Читайте також: Чому в Україні збільшується кількість інфікованих коронавірусом: лікарка назвала причини

Найголовніші чинники – це заходи соціального дистанціювання, контроль над локальними вогнищами зараження, прикордонний контроль. Модель, яку пропонують вчені, не є абсолютно точною. Її можна коригувати в міру надходження нових даних.

Але, як відзначають вчені, її можна використовувати як корисний інструмент для влади, фінансових ринків, сфери промисловості, щоб підготуватися і прорахувати всі ризики.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування