Вчені розповіли, як Covid-19 впливає на мозок людини

24.10.2020, 20:51
87380

Британські та американські нейрофізіологи з Імперського коледжу Лондона помітили, що у пацієнтів, які перенесли Covid-19, можуть з’являтися неврологічні проблеми й погіршення розумових здібностей.

Читайте також: У Бельгії посилюють карантин

Результати наукової роботи медиків опублікували на порталі Medrxiv, передає Главком.

Вчені проаналізували стан понад 84 тисяч британців, які перенесли коронавірус в різних формах. Їм провели тести на гостроту пам’яті та когнітивні навички з використанням Great British Intelligence Test, при цьому також враховувалися вік, стать, рівень освіти, сфера діяльності, хронічні хвороби.

Отримані в ході дослідження дані показали, що коронавірусна інфекція негативно позначилася на здатності людей розуміти текст і зміст слів, а також вирішувати завдання. При цьому науковці не помітили у пацієнтів значного погіршення здатності запам’ятовувати числа, просторової пам’яті або ж сприйняття емоцій. Більш серйозні розумові порушення були виявлені у пацієнтів, які перенесли важку формою Covid-19, ніж в інших інфікованих.

“Наш аналіз доводить гіпотезу, що коронавірус може впливати на когнітивні функції, дефіцит яких зберігається після одужання”, – зазначив керівник дослідження Адам Хемпшир.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування