Які 7 ознак того, що в людини почалася пневмонія

2.01.2021, 14:43
92357

Медики попереджають, що позалікарняною пневмонією можна заразитися де завгодно і коли завгодно

Читайте також: Частина українців ніколи не захворіє на коронавірус: експерт пояснив, кому пощастить

Приблизно в половині випадків пневмонію викликають бактерії, а в іншій половині — віруси. Найпоширеніший тип пневмонії викликається бактеріями Streptococcus pneumoniae, що належать до того ж сімейства, що викликає у людей ангіну. За словами доктора медицини Нормана Едельмана, старшого наукового радника Американської асоціації легень, пневмонія розвивається, коли пригнічуються захисні сили організму. Повідомляє журнал Prevention.

Як можна захворіти на пневмонію? Доктор Едельман констатує, що на пневмонію можна заразитися безліччю різних способів: від вдихання шкідливих парів до проживання в будинку з цвіллю. В цілому її можна розділити на дві різні категорії: позалікарняна і лікарняна.

«Пневмонії можна заразитися де завгодно і коли завгодно. Її бактеріальна і вірусна різновиди дуже заразні — ви можете інфікуватися від чийогось випадкового кашлю або чхання, випивши з чужої чашки або недостатньо ретельно миючи руки», – попередив доктор.

Сім ознак того, що у вас може бути пневмонія

Вчений зазначає, що пневмонія зовні може нагадувати застуду. Він вказав на її найбільш поширені ознаки:

– кашель,

– задишка,

– біль у грудях, що відчувається при диханні або кашлі,

– збільшення виділення мокроти зеленого, сірого або жовтого кольору,

– висока температура,

– нудота, блювота або діарея,

– втома.

Як відрізнити пневмонію від застуди 

Коли виникає застуда, біль в горлі або нежить, кашель або жар, зазвичай проходять досить швидко. При пневмонії ці симптоми залишаються тривалий час, або навіть стають більш серйозними.

«Всі ми часом застуджуємося і кашляємо. Якщо ваш стан досить легкий, ви можете почекати тиждень, перш ніж звернутися до лікаря. Але якщо стає гірше, потрібно негайно звертатися до медустанови. Погіршення означає значне підвищення температури, сильні головні болі, а також сильний біль в грудях», – радить лікар Едельман.

Тим же правилом він радить дотримуватися людям, котрі вважають, що у них коронавірус. В цьому випадку болі в грудях, труднощі з диханням, відчуття швидкого погіршення в самопочутті є серйозним приводом для звернення до лікарів.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування