“Якщо США полишать Україну в складній ситуації, то втратять довіру світу”, – Макрон

17.03.2024, 09:00
155853

Президент Франції Емануель Макрон сказав, яких наслідків варто чекати, якщо Адміністрація президента Джо Байдена припинить допомагати Києву.

Читайте також: У США прогнозують похмурі сценарії війни в Україні – The Washington Post

Політик висловив впевненість в тому, що цього не має статися, однак наголосив: якщо США полишать Україну в складній ситуації, то втратять довіру світу, свій вплив, а також міжнародний авторитет.

“Треба нагадати, що американська адміністрація дуже тісно з нами співпрацює, європейці дуже багато досягли завдяки цій співпраці. Вони були поруч з нами весь час. В інтересах Америки залишатися в довгостроковій перспективі, незалежно від політичної кон’юнктури, на боці України. Тому що в Україні вирішується доля міжнародного права, вирішується доля ліберальної демократії… Тому, я вважаю, я переконаний, що стратегічний інтерес Америки – це продовжувати підтримку України, бути поруч з нами”, – заявив лідер Франції в інтерв’ю Наталії Мосейчук.

Він акцентував, що слід висловити вдячність американському народу за те, що він вже зробив. Також Макрон вважає, що Європа має у будь-якому випадку мати запасний план, адже Україна для неї – це екзистенційне питання.

“Нам, європейцям, все одні слід готуватися до різних сценаріїв. Тому що для нас Україна – це екзистенційне питання. Якщо ви програєте цю війну, ми в Європі не зможемо мати ніякої європейської безпеки. Тому ми повинні готуватися до всіх можливих сценаріїв. Нам треба переконувати всі європейські країни вибудовувати власну оборонно-безпекову політику…”, – вважає Макрон.

Політика наголосив: зараз українська нація, кожен у своєму тілі, страждає від війни Путіна, але водночас так вирішується доля Європи.

“Ви, кожен у своєму тілі, своєму контексті, страждаєте, ваші родини страждають в цій війни. Те, що сьогодні відбувається в Україні, – це вирішується доля Європи. Бути впливовою авторитетною потугою у світі в політичному і дипломатичному плані”, – сказав він.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com