Євросоюз може повернути мита на українські яйця і цукор: у чому причина

20.06.2024, 15:00
160594

Єврокомісія протягом двох тижнів планує відновити мита на українські яйця і, можливо, цукор.

Читайте також: Загадкова смерть у Празі та як це пов’язано зі скандальним контрактом з українським Міноборони: розслідування ЗМІ

Про це повідомляє Euronews.

Представник Єврокомісії підтвердив телеканалу, що імпорт яєць з України до Євросоюзу досяг квоти, а це означає, що ЄС запровадить митні обмеження протягом наступних двох тижнів.

“Ми не можемо спекулювати на темпах майбутнього імпорту”, – сказав представник Єврокомісії, додавши, що відомство продовжує стежити за ситуацією з імпортом з України.

Яйця

Як повідомляє Euronews, імпорт українських яєць уже на рівні ліміту на постачання до ЄС. Тому, швидше за все, ЄК поверне ввізне мито на цю українську продукцію протягом наступних двох тижнів.

Видання пише, що нова схема вільної торгівлі, яка набула чинності 6 червня, включає автоматичний захисний механізм. Його метою є захист окремих “чутливих” європейських секторів, таких як яйця, птиця, цукор, кукурудза, лущене зерно, овес і мед, від різкого зростання імпорту внаслідок скасування квот та мит.

Зазначається, що ЄК має право задіяти “екстренне гальмування” і знову запровадити тарифні квоти на імпорт певних товарів з України, якщо їх обсяги будуть вищими за середній показник імпорту за період від 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року.

Цукор

Імпорт цукру також перевищує межу екстреного гальмування.

Однак Люк Верне з аналітичного центру FarmEurope раніше розповідав Euronews, що частина українського цукру, що надходить до ЄС, може мати статус внутрішньої переробки – імпортується для реекспорту – це може вплинути на оцінку комісії.

Якщо ж буде досягнуто тригерного рівня і для цукру, тарифи будуть повторно активовані протягом 14 днів.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

Теги:

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com