З 2021 українцям доведеться перед поїздкою до ЄС отримати попередній дозвіл

13.01.2020, 19:52
59691

Від 2021 року перед поїздкою до країн ЄС українцям треба буде отримати попередній дозвіл – він робиться онлайн і обійдеться у сім євро.

Читайте також: Уряд схвалив безвізовий режим ще з двома країнами

Деталі змін пояснили у місії України при Євросоюзі, пише ТСН.

Від 2021 року ЄС запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS). Вона передбачає внесення змін до умов безвізових подорожей до ЄС для громадян третіх країн. Так, зміни стосуватимуться не лише України, але й, наприклад, громадян Австралії, Бразилії, Великої Британії, Канади, США та Японії.

Ініціатива щодо створення Європейської інформаційної системи авторизації подорожей (ETIAS) виникла ще у квітні 2016 року в рамках підготовки Європейською Комісією пропозицій щодо посилення безпеки на зовнішніх кордонах ЄС.

Восени 2018 року Європейський Союз схвалив необхідні законодавчі рішення про Європейську інформаційну систему авторизації подорожей, яка поширюватиметься на громадян третіх країн, що користуються правом безвізового в’їзду на територію Євросоюзу.

Як це працюватиме?

Від 2021 року перед поїздкою до держав-членів ЄС громадянам України необхідно буде отримати попередній дозвіл на це через подання онлайн-заявки.

Видача авторизації на подорож займатиме декілька хвилин у разі відсутності застережень у правоохоронних органів ЄС або елементів, що потребують подальшого вивчення.

За кожне звернення заявник повинен буде сплатити комісію в розмірі 7 євро (для осіб, молодших 18 та старших 70 років – безкоштовно). Авторизація буде дійсна протягом 3 років або до завершення терміну дії проїзного документа, зареєстрованого під час подання заявки.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  Як Ви ставитесь до можливого скасування мораторію на продаж землі?

  Переглянути результати

  Завантаження ... Завантаження ...