Залежність від екрана: дослідники виявили нову шкоду від цифрових технологій

18.11.2023, 21:10
150019

Австралійські вчені провели аналіз 34 досліджень, які вивчали різні форми використання екрана комп’ютера чи смартфона, і виявили зв’язок між невпорядкованим проведенням часу перед екраном і погіршенням когнітивних здібностей.

Читайте також: Лідера “Бумбоксу” звинуватили у втечі з “нуля” за кордон: він відповів

Про це повідомляє Science Alert.

Дослідники прийшли до висновку, що люди, які проводять надмір часу перед екраном,  демонструють значно гірші когнітивні показники. Найбільше постраждала увага, а саме стійка увага, тобто здатність концентруватися протягом тривалого періоду часу.

Друга найбільш помітна відмінність полягала у “виконавчому функціонуванні” – зокрема, в імпульсному контролі, тобто здатності контролювати свої автоматичні реакції.

Ослаблена увага також ускладнює відмову від адиктивної поведінки, яка виражається в прагненні до відходу від реальності.

Масове використання екранів призводить до того, що у деяких людей розвиваються залежності, пов’язані з екраном. Одним із прикладів є ігровий розлад, критеріям якого відповідають 2-3 відсотки людей.

Вплив екранів на наші когнітивні здібності, тобто навички мислення, такі як увага, пам’ять, мова та розв’язання проблем, викликав багато дискусій.

Деякі дослідники стверджують, що використання екранів може мати негативні наслідки, такі як проблеми зі здоров’ям, скорочення тривалості уваги та затримку розвитку.

Читайте головні новини України та світу на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

Теги:

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com