Засновник Duty Free таємно роздав 8 млрд доларів на благодійність

19.09.2020, 12:49
84537

89-річний американський бізнесмен і філантроп Чак Фіні витратив на благодійність 8 млрд доларів – майже все, що заробив за життя, при цьому 13 років він віддавав кошти на благодійність таємно.

Читайте також: Коболєв віддав на благодійність майже 6 мільйонів

Про це пише The Guardian.

“Протягом останніх 38 років Чак Фіні, який заробив мільярди доларів на імперії магазинів безмитної торгівлі, робив пожертви благодійним організаціям та університетам по всьому світу з метою “прагнути віддати все це до нуля”, – пише газета.

Зазначається, що цього тижня Фіні досяг своєї мети – фонд Atlantic Philanthropies, який він створив таємно у 1982 році і через який передав майже все своє багатство, оголосив про закриття.

“Тим, хто цікавиться, як це – дарувати мільярди за життя – спробуйте: воно вам сподобається”, – заявив Фіні.

Бізнесмен, який віддав більшу частину свої статків на благодійність таємно, сподівається, що більше мільярдерів наслідуватимуть його приклад та використовуватимуть свої кошти для вирішення найбільших проблем у світі.

“Багатство приносить відповідальність. Люди повинні відчути відповідальність за використання деяких своїх активів для поліпшення життя своїх ближніх”, – говорив раніше бізнесмен.

“Фіні не буде проповідувати свою ідею іншим надбагатим мільярдерам, але він скаже: “Скільки яхт або пар взуття вам ще потрібно? У чому полягає сенс всього цього накопичення багатства, коли ти можеш бачити і вирішувати такі величезні проблеми?”, – додав президент і виконавчий директор Atlantic Philanthropies Крістофер Ехслі.

За словами Ехслі, Фіні буде заохочувати таких людей, як Джефф Безос (засновник Amazon, вважається найбагатшою людиною у світі), “обрати глобальну проблему, яка його цікавить, та виділити свої кошти для її вирішення”.

Повідомляється, що на Фіні свого часу вплинуло есе Ендрю Карнегі “Євангеліє багатства”, в якому йдеться, що “мільйонер буде лише довіреною особою для бідних”.

“Я завжди співчував людям, яким у житті важко. І світ повний людей, яким не вистачає їжі”, – сказав бізнесмен у 2010 році в інтерв’ю ірландському RTE.

“Фіні провів надзвичайно ощадливий спосіб життя, не маючи автомобіля чи будинку, а лише одну пару взуття. Він був відомий тим, що літав лише в економ-класі, навіть коли члени його сім’ї та колеги подорожували в бізнес-класі”, – пише The Guardian.

Президент і виконавчий директор Atlantic Philanthropies Крістофер Ехслі, який працював з Фіні більше 30 років, сказав, що його шеф колись намагався жити розкішним життям, але це його не влаштовувало.

“У нього були гарні будинки та інші приємні речі. Він спробував, і зрозумів, що це було не для нього”, – додав Ехслі.

“Він не має свого будинку, не має авто. Він дійсно має годинник Casio за 10 доларів та носить папери в поліетиленовому пакеті. Він такий. Це те, з чим він почувається комфортно”, – сказав президент і виконавчий директор Atlantic Philanthropies.

Зазначається, що у 1960-х роках Фіні разом із партнерами почав розвивати мережу магазинів безмитної торгівлі Duty Free Shoppers – у 1980-х це приносило величезні прибутки. Так, у 1988 році Forbes поставив Фіні на 31 місце у рейтингу найбагатших людей США із статками в 1,3 млрд доларів.

Проте, як зазначає Meduza, ці кошти вже були не його – 4 роками раніше він передав свою частку в Duty Free Shoppers – 38,75% – своїй благодійній організації Atlantic Philanthropies.

“Про передачу активів знали лише найближчі”, – пише видання.

При цьому, у 1996 році Фіні та його партнери продали свої частки акцій в Duty Free Shoppers концерну LVMH Бернара Арно (зараз він один із найбагатших людей світу). Саме тоді Фіні і був змушений публічно розповісти про свою благодійність – через суперечку із співзасновником компанії Робертом Міллером таємна філантропія Фіні “була викрита” перед судовим засіданням.

“Ставлення Фіні до грошей має суттєвий контраст із  співзасновником DFS Робертом Міллером (293 місце у рейтингу найбагатших у світі, статки оцінюють у 6 млрд доларів). Міллер має розкішні будинки в Гонконгу, Нью-Йорку, Парижі та Гштааді, а також заміський парк Gunnerside у Йоркширі площею 14 500 гектарів”, – пише The Guardian.

Також зазначається, що за секретність, з якою Фіні жертвував гроші, Forbes в 2012 році назвав його Джеймсом Бондом по благодійності.

При цьому, у 2012 році в розмові з Forbes Фіні оцінював свої статки приблизно в 2 мільйони доларів – саме стільки він відклав на життя собі і своїй дружині.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

    Коментарі (0)

    Додати коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

    Останні новини

    Опитування