Зеленський підписав закон, щодо залучення інвестицій в Україні

13.08.2020, 12:33
81236

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України № 738-IX щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів, у т.ч. зелених облігацій .

Читайте також: Як в Україні цього року відзначатимуть День Незалежності: Зеленський підписав указ

Відтепер, вперше в Україні, Законом № 738-IX вводяться в обіг зелені облігації як окремий клас цінних паперів та встановлюються “правила гри” для учасників цього ринку, пише Главком.

Як пояснив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, зелені облігації – це ще один інструмент, що дозволить різним категоріям емітентів, у т.ч. муніципалітетам, залучати кошти у масштабні еко-проекти в Україні: наприклад, енергоефективність, термомодернізацію бюджетних установ, управління відходами, альтернативну енергетику, електротранспорт тощо.

Над розробкою зазначених правових норм працювали Держенергоефективності, Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків, а також GIZ, IFC, UNIDO, UNDP, Climate Bonds Initiative.

Наразі важливо зробити все, щоб такий фінансовий інструмент запрацював.

Читайте також: Зеленський підписав закон про підтримку кіновиробництва

Держенергоефективності вже розробило проект Концепції розвитку ринку зелених облігацій в Україні та план заходів щодо її реалізації. Також опрацьовуються механізми стимулювання випуску зелених облігацій різними емітентами та аналізуються можливості запуску пілотних проектів, зокрема, муніципалітетами.

“Зелені облігації – перспективний інструмент для муніципалітетів. Тому запрошую до співпраці мерів міст, а також інших зацікавлених осіб щодо підготовки пілотних випусків зелених облігацій!”, – прокоментував Костянтин Гура.

Читайте головні новини України та світу на наших сторінках у FacebookTelegram та Instagram

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  Як Ви ставитесь до можливого скасування мораторію на продаж землі?

  Переглянути результати

  Завантаження ... Завантаження ...