Зимові канікули в Україні: коли і скільки відпочиватимуть школярі

24.11.2021, 19:30
105702

В Україні учні майже тисячі шкіл все ще на осінньому відпочинку

Але Нового року залишилося трохи менше двох місяців, а отже, скоро і зимові канікули.

Міністерство освіти та науки затвердило графік відпочинку школярів на весь навчальний рік 2021-2022. Але найімовірніше, як і осінні, зимові канікули підуть не за планом. OBOZREVATEL розповідає все, що про це відомо.

Який графік канікул затвердило МОН

Навчальний рік у більшості українських шкіл складається із двох семестрів (є школи, де навчаються по триместрах), кожен з яких ділиться на дві чверті. Відпочивають учні чотири рази на рік. Навесні та восени канікули мають тривати один тиждень, взимку – два. Літо повністю у розпорядженні школярів, звичайно, за винятком випускників, яким треба складати ЗНО.

На навчальний рік 2021-2022 Міністерство освіти і науки затвердило такий графік канікул:

осінні канікули – з 25 до 31 жовтня 2021 року;

зимові канікули – з 25 грудня 2021 року до 9 січня 2022 року;

весняні канікули – з 28 березня 2022 року до 3 квітня 2022 року;

літні канікули – з 1 червня 2022 року до 31 серпня 2022 року.

При цьому всі канікули, окрім літніх, не можуть перевищувати 30 днів. А діти так чи інакше за навчальний рік мають відучитися певну кількість годин:

учні 1-4 класів – 720 годин;

учні 5-9 класів – 890 годин;

учні 10-11 класів – 1110 годин.

Коли будуть зимові канікули насправді

Але є одне “але”. Графік МОН – рекомендація, а не обов’язкова вказівка до дії. На дату канікул можуть вплинути форс-мажори, такі як високий рівень захворюваності на COVID-19, грип, ГРВІ, проблеми з опаленням. Посунути канікули можуть і заради зручності. Наприклад, щоб після святкового четверга не змушувати дітей виходити на один день навчання у п’ятницю.

Все це сталося з осінніми канікулами. У кожному окремому регіоні, населеному пункті та навіть школі одного міста чи громади відпочивали по-різному. Одна з причин – іноді лише формальна автономія шкіл за фактичної влади місцевих органів самоврядування.

Читайте також: Хто буде новою “холостячкою”: розсекречено перших претенденток

У результаті в “червоній” зоні могли відправляти учнів з 1 по 11 клас на дистанційку або канікули, хоча всі 100% співробітників були повністю вакциновані. І не змінювати рішення, навіть коли з 8 листопада усунули всіх, хто не має щеплень, – а таких директорів, вчителів, кухарів та інших працівників шкіл було близько 7% по всій Україні. Понад те, хоча до зимових канікул залишилося менше ніж два місяці, на те саме 8 листопада учні майже 1000 шкіл усе щелишались на осінніх.

Найбільше таких у трьох регіонах:

Харківської області – 285;

Рівненській – 213;

Миколаївській – 113.

За два тижні ситуація покращала. Як повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, на 22 листопада очно навчалися вже у 84% шкіл, дистанційно – у 1,7 тис. шкіл. Закладів на канікулах у статистиці глави МОН не було. Однак затяжний відпочинок “відкусив” навчальні години, і це доведеться якось компенсувати.

Помилка в тексті? CTRL+ ENTER

  Коментарі (0)

  Додати коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Останні новини

  Опитування

  WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com